NonNews:Bunt płci

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Młody chłopiec, jakim chce być każda kobieta
Pierwowzór i inspiracja najnowszych obcasów. Tylko buta brak

29 sierpnia 2006

Z najnowszych doniesień wynika, iż kobieta|kobiety nie chcą się już podobać mężczyznom. Mają gdzieś ich gust, oczekiwania i osoby. Chcąc być modną, kobieta musi wyglądać jak młody niedożywiony chłopczyk. Najnowsze trendy mówią surowo: żadnego biustu, żadnych bioder, żadnego tłuszczu!

Modna kobieta z USA nie nosi rozmiaru 38 czy nawet 36, co w Polsce jest szczytem dobrego smaku i żadna szanująca się kobieta nie chce nosić rozmiaru 34 nie tylko dlatego, że jest on głównie dostępny w sklepie z odzieżą dla dzieci.

Ciało przypominające szkielet jest w tym sezonie najmodniejszym atrybutem na amerykańskim wschodnim wybrzeżu, a w szczególności w Hollywood. Komentatorzy nazywają to red carpet anorexia. Szanująca się, dbająca o modne ciało Amerykanka zakłada rozmiar 32 (nazwany negative zero lub double zero), który do tej pory zarezerwowany był dla 12-letnich lekko przygłodzonych dziewcząt. Rozmiar ten wyparł tzw. rozmiar 0, który noszą teraz otyłe, ważące około 30 kg potwory.

Aby zmieścić się w ten pożądany ostatnimi czasy rozmiar, należy spędzać każdą wolną chwilę na siłowni, a także jeść głównie kostki lodu popijane wodą. W święta dopuszczalna jest sałata i woda doprawiona odrobiną cytryny. Jednakże takie obżarstwo kosztuje minimum 3 tygodnie ćwiczeń...

Gdy już osiągnie się szkieletu, należy schudnąć jeszcze około 10 kg. Najnowszy trend mówi bowiem, że ubrania mają wisieć na ciele, a nie je podkreślać.

Zresztą co podkreślać, gdy nie ma się już piersi, tyłka, bioder, a jedynym pozostałym tłuszczem jest ten zalegający na powiekach. (Najnowsze badania amerykańskich naukowców dowodzą iż i ten tłuszcz można odessać. Uzyskuje się w ten sposób spadek wagi o 0,0001 kg. Podobno już nie ma wolnych miejsc na ten zabieg aż do 2015 roku.)

Uzyskaną ciężką pracą sylwetkę doskonale można podkreślić nowymi butami (Chloe, Marc Jacobs, Christian Louboutin). Są one tak wspaniałe, jak upragniona sylwetka.

Podobno nawet Madonna ma takie i osiągnęła zaskakującą umiejętność poruszania się w nich na odległość dwóch kroków, co jest najnowszym wyczynem i podobno ma być wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Złośliwi mówią, iż buty te zostały zaprojektowane przez mężczyzn, którzy postanowili uwolnić się od kobiet-szkieletów, a buty mają uniemożliwić im pogoń.

Źródła[edytuj]