NonNews:Cyprian Olencki włączył się w Tydzień zagłady

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Też macie wrażenie, że już gdzieś widzieliście taki plakat? Tylko na jakiej polskiej komedii się wzorowano…

14 grudnia 2016

Tydzień zagłady w pełni – w poniedziałek honorową wartę objął portal wykop.pl banując na chwilę konto Nonsensopedii na tym portalu, wczoraj katastrofę urządzili polscy politycy (z każdej strony) przypominający i przywłaszczający sobie stan wojenny. Dziś do akcji włączył się Cyprian T. Olencki – debiutujący polski reżyser, który dzisiaj pochwalił się, że zakończył pracę nad najnowszą polską komedią – przed wami PolandJa.

Jak wiadomo, polskie komedie skończyły się na Kill 'Em All E=mc² i Vinci. Potem cała Polska mogła podziwiać różne filmy, o których pamiętał tylko youtuber Mietczyński, specjalizujący się w krytyce polskich komedii. Najpierw było czerstwe Ciacho, potem Kac Wawa i film z blondynką z reklam sieci Play. Dziś Cyprian Olencki udowadnia nam, że można stworzyć prawdziwą klapę – PolandJa.

Szczególną uwagę należy zwrócić na plakat. Prawie niezmienny od kilkunastu lat, gdzie jedyne zmiany polegają na umieszczeniu w innym miejscu twarzy Szyca. No cóż, odkąd nie żyją panowie Trepkowski, Tomaszewski i Lipiński, to jakoś nie ma nikogo, kto by zaprojektował ciekawy plakat. Niezwykle głęboki (niczym kałuża po opadzie deszczu na Saharze) przekaz ma hasło promocyjne – Lajf is brutal i full of zasadzkas.

Najciekawsza jest jednak fabuła – akcja filmu będzie rozgrywać się w ciągu 24 godzin. Bohaterowie przekonują się, że w najmniej odpowiednich momentach zdarzają się najdziksze historie. Film ma być opowieścią pełnego humoru, bohaterowie przeżyją wiele zabawnych wydarzeń oraz radykalnie zmienią swoje życie. Do łez mają nas rozbawić dwuznaczne sytuacje. Brzmi znajomo.

Niestety musimy pana Olenckiego zmartwić – film nie odniesie planowanego sukcesu, gdyż zabrakło Karolaka. Film wejdzie do kin 17 lutego 2017, a debiutującemu reżyserowi gratulujemy z góry kilka statuetek Węży.

Źródło[edytuj]