NonNews:Dwa konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mateja liczy, że zakopiańskie konkursy będą bardzo wyrównane. Sęk w tym, że w dzisiejszych czasach próżno szukać płaskich skoczni.

19 grudnia 2006

Wielka Krokiew w styczniu 2007 roku gościć będzie aż dwukrotnie najlepszych skoczków narciarskich świata, którzy zjadą pod Tatry walcząc o punkty Pucharu Świata.

Pierwszy konkurs w Zakopanem odbędzie się w sobotę 20 stycznia przy świetle elektrycznym, z reflektorów o mniejszej niż na stadionie Dyskobolii ilości luksów, zaś drugi dzień później, przy takiej samej oprawie.

Konkurs będzie mogło oglądać tylko 26 tysięcy widzów, wątpię jednak, że pod skocznie przyjdzie tylko taka garstka fanów, z tego też względu zaplanowaliśmy zorganizować 2 konkursy. Bilety już dziś rozchodzą się jak przysłowiowa bułka z bananem, a przyszłości sprzedawane będą prawdopodobnie wyłącznie przez internet. Na konkursy w Zakopanem ma wstęp tylko elita, nie możemy sobie pozwolić na to, by jakiś matoł bez dostępu do internetu dostał się na trybuny podczas zawodów. Zwiększyliśmy pulę nagród z 50, do 70 tysięcy franków szwajcarskich, czym zachęciliśmy światową czołówkę do przybycia. Właściwie to ze światowej czołówki zabraknie tylko Holendrów, Leo Beenhakker nie wyklucza jednak swojego przybycia, wbrew woli rodaków. Zabezpieczyliśmy się też przed brakiem śniegu. Jeśli nie spadnie, będzie dowożony na bieżąco z najwyższych partii górskich. – mówił dumny dyrektor PŚ – Lech Nadarkiewicz.

Żałuję, że nie będę mógł oglądać na żywo tego wspaniałego widowiska, ale 20 stycznia gram mecz ligowy z Queens Park Rangers. Liczę jednak na to, że włodarze klubu pozwolą mi oglądać zmagania na klubowym telewizorze. Mamy tam platformę Cyfry +, więc jeśli nie będzie mi się podobał komentarz Szarana, to przełączę sobie na Eurosport. Takie luksusy. Jestem wielkim fanem skoków, dlatego też będę mocno trzymał kciuki za Roberta i ekipę... aaa... Czemu mnie panowie o to pytacie? – powiedział poproszony o skomentowanie sytuacji Grzegorz Rasiak.

Źródło[edytuj]

  • Dwa konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi, Onet.pl, 19 grudnia 2006.