NonNews:Egzorcyzmy pana od historii

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mrok wisi nad szkołą
Jedyny słuszny wybór

14 października 2006

Księża z Łodzi wpadli na genialny pomysł zwalczania herezji: będą szkolić nauczycieli do rozpoznawania opętanych przez demony uczniów. Już niedługo, nauczycielka techniki, po konsultacji z biologiczką i historykiem, przy drobnej pomocy wuefisty i wielkiej pomocy katechety będzie mogła ustawić na szkolnym boisku stos zbudowany ze słomy i moheru przeznaczony do eksterminacji metalowców, ateistów, działaczy IU i sympatyków PO.

Wykład „Palenie na stosie i szerzenie rydzykizmu” odbył się w kaplicy św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Był to jeden z wielu wykładów jakie organizuje tamtejsze duszpasterstwo nauczycieli. Tym razem jednak na spotkanie z egzorcystą ks. Tomaszem Owczarkiem przyszło tyle osób, że kaplica pękała w szwach, a ludzie dusili się i umierali. Ponad 100 pedagogów z łódzkich podstawówek, gimnazjów i liceów słuchało wykładu z otwartymi gębami.

Za to wśród dyrektorów łódzkich szkół zapanowała konsternacja. Pytani, czy taka wiedza jest ich pracownikom potrzebna, odpowiadają że trzeba tępić zóo. Żaden nie uznał, że palenie na stosie może być wykorzystane do nieautoryzowanych stosunków seksualnych. Żaden – a gazeta rozmawiała z sześcioma – nie zgodził się na podanie w prasie swego nazwiska.

Zaskoczona szumem wokół sprawy jest też kuria, ale z zupełnie innego powodu. To taki sam temat jak każdy inny, chcieliśmy po prostu spalić kilka czarownic – mówi biskup.

Źródło[edytuj • edytuj kod]

  • Kontrowersyjne szkolenie dla nauczycieli, Onet.pl, 14 października 2006.