NonNews:Francja zakłada w Polsce małpią armię

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ale genialny pomysł wymyśliłem! Armia małp w Polsce, hi hi hi

8 października 2016

Francja dostała ataku szału, gdy dowiedziała się, że IV RP nie kupi Caracali. Niestety nie może zaatakować Polski, bo: oba państwa są w NATO, Niemcy trochę przeszkadzają w podboju, podbój średnio bogatego państwa przez piątą gospodarkę świata nie ma sensu, a Francja nie ma w tym doświadczenia (po zaśpiewaniu Niemcom Białej flagi Republice, mieli okazję tylko ośmieszyć się w Algierii). Ale François Hollande licząc na reelekcję wpadł na genialny (w oczach Francuzów) pomysł: zrobi armię małp.

François Hollande inspirował się wicemarszałkiem sejmu Stanisławem Tyszką, który polecił mu tzw. „wściekłe małpy typu Petru”. Armia ta ma składać się z 100 tys. żołnierzy, którymi będzie dowodzić 28 generałów i dwóch majorów – Ryszarda Petru i Niemki Johanny Scheuring. Oprócz tego będzie działać kilku tysięcy logistów, z Mateuszem Kijowskim na czele. Petru, Scheuring-Wielgus i Kijowski cieszą się ogromną popularnością, co było widać w poniedziałek podczas czarnego protestu.

Jak zapewnił Hollande, armia będzie prowadzić partyzantkę. Zdecydował się po obejrzeniu wideo, kiedy to grupa partyzantów zaatakowała prorządowe siły w Poznaniu. Małpia armia podobnie jak rzeczywiste małpy będą rzucać się na dziennikarzy (gen. Johanna Scheuring zaprezentowała to w środę), rozwieszać propagandowe transparenty oraz prowadzić politykę dezinformacyjną na terenie IV RP.

A Caracale? No cóż, Hollande już dogadał się z Merkel. Merkel ma przygotować Donalda Tuska do wielkiego wejścia smoka w Warszawie oraz namówić Putina do ograniczenia eksportu gazu do Polski, a Hollande rozwali kraj od środka. Oba kraje dodatkowo wyrzucą do Polski wszystkich mieszkańców Calais w ramach polityki relokacji. Na razie Francuzi ograniczyli się do protestowania na ulicach i wyrzuca do Loary słoików z bigosem.

A tak całkiem serio – nie wiemy czy geniusz Prezesa był zemstą za 1939, ale Francuzi wycofali się z sprzedaży Rosjanom Mistrali, by nie uraził Warszawy…

Źródła[edytuj]