NonNews:Głosy, głosy słyszę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Aaaaaa! Słyszę głosy!

26 września 2006

Szaleni brytyjscy naukowcy chcą chyba usprawiedliwić samych siebie. Twierdzą, że słyszenie głosów w głowie to całkiem normalna rzecz. Tiaaa, tak sobie tłumacz...

Jak wynika z ich badań, co 25. osoba słyszy głosy. Z ankiety, którą wypełniły osoby badane, wynika, że najczęściej słyszą głosy podczas rozmowy przez telefon, słuchania radia, oglądania telewizji (w tym wypadku dodatkowo występują omamy wzrokowe) bądź słuchania muzyki w słuchawkach. W ostatnim przypadku głosy bardzo często mówią w innych językach i nawet śpiewają!

Ludziom jednak najczęściej głosy te nie przeszkadzają i nie szukają pomocy medycznej. Osób takich jest zresztą o wiele więcej niż takich, które chcą się wyleczyć z takiej przypadłości. Najwyraźniej odpowiada im dodatkowe towarzystwo.

No ale przyznajmy się, ci naukowcy cały czas słyszą głosy i pewnie całe badania zmyślili, żeby wyjść na mniejszych psycholi, niż są w rzeczywistości. Przecież to śmieszne słyszeć jakieś głosy, pfff. Sam bym ich wyśmiał, gdyby okazało się, że mają taką przypadłość, niepoważni... kurde, muszę kończyć, mój niewidzialny kolega Zygmunt wygania mnie sprzed kompa.

Źródło[edytuj]

  • Co 25. osoba słyszy głosy, Onet.pl, 26 września 2006.