NonNews:Gazeta Wyborcza nominowana do Nagrody Wolności Słowa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czy redaktor naczelny dziennika mógł współpracować z wesołym gajowym, który wspierał seryjnego samobójce? Czy za to Adam Michnik może otrzymać nagrodę?

25 października 2016

Przedjutrze – prestiżowy dziennik wydawany w Polsce przyjął z niedowierzaniem informację, w której Gazeta Wyborcza otrzymała nominację do tegorocznej edycji Nagród Wolności Słowa przyznawanej wspólnie przez organizację Reporterzy bez Granic oraz francuską stację telewizyjną TV5 Monde.

W uzasadnieniu napisano, że gadzinówka Adama Michnika symbolizuje sprzeciw wobec nadużyć rządu Prawa i Sprawiedliwości (bzdura – kom. red. nacz.). Izraelskie czasopismo satyryczne było atakowane przez obecny rząd, egzorcystów, czytelników Super Expressu oraz inne portale humorystyczne.

Warto zaznaczyć, że pierwszym wicenaczelnym „Gazety Wyborczej” jest brat Jacka Kurskiego, Jarosław. To dowodzi jasno, że ten dziennik nie ma nic wspólnego z wolnością słowa, gdyż rodzeństwo pozajmowało najważniejsze polskie media i kreuje rzeczywistość według własnego uznania.

Z tego powodu zbieramy pieniądze na przekupienie organizacji Reporterzy bez Granic – za zdjęcie przedstawiające ziemniak lub budyń na Facebooku dostaniemy dwa dirhamy[1], które trafią w odpowiednie ręce.

Mamy czas do 7 listopada – dzień później będzie wręczenie nagród i wspieranie żydowskiego zarządu powierniczego.

Przypisy

  1. Dirham to tadżycki odpowiednik naszego grosza


Źródła[edytuj]