NonNews:Google wykupuje Apple

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nagłówki informacyjne prosto od Dow Jones

11 października 2017

Agencja Dow Jones przekazała dziś informację, że Google zamierza kupić Apple za kwotę dziewięciu miliardów dolarów.

Rzecz jasna to niesamowite wieści, zwłaszcza że Apple według obecnych szacunków jest warte ponad 800 miliardów dolarów. Sprawę wyjaśnia oświadczenie, które wystosowało Google: Steve Jobs napisał w swoim testamencie, że tak ma być. Google przejmie dopiero co wybudowaną siedzibę firmy Apple w kszałcie statku kosmicznego, a cały deal ma zostać domknięty już jutro. Według plotek zasłyszanych na parkiecie nowojorskiej giełdy, kolejnym krokiem wyszukiwarkowego giganta ma być wykupienie SpaceXu, dorobienie siedzibie silników rakietowych i przeniesienie jej na Marsa.

W związku z przejęciem wycofany zostanie system iOS na rzecz Androida. Google zamierza zrezygnować z produkowania smartfonów Pixel, których miejsce zajmie iPhone. MacOS przestanie być rozwijany, a jego miejsce zajmie specjalnie zmodyfikowana wersja Androida. Po ogłoszeniu tych wieści, posypała się lawina pytań w kierunku kupującego, na które gigant odpowiedział tak:

Yay.

Rozszyfrowanie zawoalowanego sensu tej okraszonej barokowymi ozdobnikami wypowiedzi zostawiamy czytelnikom, a my tymczasem idziemy ustawić się w kolejce po nowiutkiego iPhone'a X z Androidem 6.9 Potato Sandwich. Programistom tworzącym algorytmy do automatycznego inwestowania na giełdzie życzymy miłego wieczoru.

Źródło[edytuj]