NonNews:Handel w niedzielę będzie zakazany

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Już niedługo takie zarządzenie oparte na Biblii zacznie pojawiać się pod każdym supermarketem

2 września 2016

Dzisiaj w Sejmie złożono projekt ustawy zakazującej handlu w niedzielę. Zacierają ręce związki zawodowe, w których członkowie pracują po dwie godziny dziennie i narzekają, że tak dużo. Projekt cieszy się poparciem związku zawodowego „Solidarność”, klerowi oraz zwolennikom PiSu, stanowiących 17% społeczeństwa.

Jak powiedział redakcji Przedjutrze prezes „Solidarności”, Piotr Duda, udało się zebrać ponad 350 tys. podpisów, przy czym sam Duda podpisał się 14 razy. Przedstawiciele „Solidarności„ złożyli projekt Markowi Kuchcińskiemu. Pod jego gabinet przyniesiono kilkanaście kartonów makulatury podpisów.

Projekt zakłada, że zakaz handlu obejmuje większość placówek handlowych, czyli supermarketów, hurtowni, straganów, stoisk i internetowego sklepu Wojciecha Cejrowskiego. Ma to na celu przyciągnięcie rodzin do kin, restauracji i siłowni (tak, my też widzimy niedorzeczność w tym, że pracownik kina musi robić, a pracownik Tesco będzie mieć wolne). Na szczęście związkowcy okazali się łaskawi i zezwolili na handel benzyną w stacjach. Jak powiedział naszej redakcji szanowany biznesmen Stanisław Dziwisz, handel benzyną musi być, bo ludzie nie dojadą do kościoła. Zwolnieni będą także księża, którzy będą mogli sprzedawać swoim wiernym miejsca na cmentarzu. Handlować w niedzielę będą mogli także aptekarze, którzy będą mogli sprzedawać leki na zespół niespokojnych nóg.

Ograniczenia obejmą także handel w wigilię Bożego Narodzenia oraz w Wielką Sobotę. Handel wówczas będzie mógł się odbywać do godz. 14.

Źródła[edytuj]