NonNews:Hipermarkety nas zjedzą

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13 listopada 2006

Nowy Media Markt w Pcimiu Dolnym

Hipermarkety elektroniczne wkrótce przejmą władzę nad Polską – donosi Rzeczpospolita.

Według ww. gazety, takie placówki jak Media Markt lub Electro World wkrótce opanują nawet tak czarne dziury na mapie Polski, jak Pcim Dolny, Stuposiany, Wąchock czy też Włoszczowa. Po co? Jak to tłumaczy Szef działu sprzedaży w nowej placówce Media Marktu w Pcimiu Dolnym (patrz foto obok) Wieśniak jako człowiek prosty, na codzień obcujący jedynie z kuniem czy mućkom, kupi więcej niepotrzebnego szitu. My tylko taki szit chcemy im zaoferować.

Electro World nie pozostanie dłużne Media Marktowi – firma ta chce rozciągnąć swoje macki na takie wsie jak Bojany lub Sadowne.

W tym wszystkim mogą ucierpieć uliczni straganiarze, otwierający swoje podwoje dla klientów przy każdym odpuście, na placykach przy miejscowych pariafiach. Panocku mój złoty, toże ja ty tylu ljet przeżyla, szto mnie zje tjera taki koloch, to co ja, panuś, pocznę, biedny miś? - zawodzi pani Stenia, sprzedająca zegarki firmy Roxlex i odtwarzacze MP3 marki Sonik pod parafią w Stuposianach.

Byznes ys byznes, tłumaczy to jeden z kierowników marketu Electro World w Sadownem. To nieustanna walka o klienta, a tutejsi mieszkańcy są wyjątkowymi jele... (ciche kaszlnięcie) ekhem, klientami.

A co zrobią mniejsze, polskie markety RTV/AGD? To już koniec... a ja obiecałem synu nowego Akszyn Mena pod choinkę... chlip..., żali się jeden ze sprzedawców w markecie Avans, pakując manatki w kanciapie dla pracowników.

Cóż, pozostaje nam tylko czekać, aż będziemy mijać 7 różnych hipermarketów, przechodząc przez jezdnię na drugą stronę ulicy.

Źródło[edytuj]