NonNews:Idą święta

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Czyż to nie jest najświeższe i najbardziej kuszące?
Przykładowy miłośnik Tłustego Czwartku
Księża przede wszystkim poszczą

11 lutego 2015

Krok po kroku, krok po kroczku,
Najpiękniejsze w całym roczku,
Idą święta, idą święta.
Idą święta, idą święta,
Idą święta, idą święta.

Może to nie to, ale w każdym razie słowa pasują. Już jutro rozpoczynamy coroczne wielkie oczekiwanie na śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Najhuczniej, jak zwykle, świętować będą osoby nowoczesne. Właśnie to dla upamiętnienia śmierci naszego zbawiciela będziemy spożywać w Niedzielę Wielkanocną bogate śniadanie i wręczać sobie prezenty. Jednak zacznijmy od początku – jutro będziemy spożywać pyszne pączusie, po czym dokładnie za tydzień posypiemy głowy popiołem i rozpoczniemy Wielki Post – czas, gdy jemy jak najmniej, tj. tylko trzy śniadania, cztery obiady i dwie kolacje. Jedna kolacja nam ubywa. Już dziś (a tak właściwie od miesiąca) możecie zakupić w Tesco albo Wiedronce pyszne pączki za 0,50zł! Jeżeli ktoś chce takie sporządzić samodzielnie, zamieszczamy przepis:

Weź gram mąki – pszennej, żytniej,
dodaj do margaryny zbytniej.
Wsyp cukru dziesięć łyżek,
dodaj także drożdże chyże,
a ponadto jajka roczne,
zmieszaj i turlaj naocznie.
Gdy już ścierwo będzie białe,
uczyń z niego ciało stałe.
Lód uczynić masz czym prędzej,
czekaj z dwie godziny, więcej.
Gdy już uda się ta sztuka,
spirytusu szybko szukaj.
Dodaj do masy nektar cudny
i czeka Cię szyk trudny.
Weź butlę malinowego soku,
nie śliń się, nie ma potoku.
Bo łyżeczkę tylko uraczyć masz,
tym litr wody cały już pokrywasz.
A masę teraz bierz jakże gładką,
na blaszce wytnij koła prijatno.
Po czym polej to nadzieniem swym
i cieszysz się pączkiem tym!

Niestety, nie znaleźliśmy zapisu prozą. Jako, że wielu z Was, czytelnicy, najwyraźniej zapomina, jak wygląda przebieg Wielkiego Postu, nieco Wam przypomnimy:

  • Środa Popielcowa – środa (jak nazwa wskazuje). Ksiądz posypuje głowy popiołem, na znak zasady Co nie jest moje, to w pizdu! Niektórzy opowiadają legendy, jakoby miało to symbolizować ludzkie życie.
  • Wielki Post – centralny i wspomniany. Trwa czterdzieści dni, a my w tym czasie jemy dużo bardzo mało i łazimy na różnorakie msze. Jest to także czas zbierania pieniędzy na ZUS, artykuły spożywcze na nasze święto, evenciki, imprezy nowe Porsche za kasę wiernych i GMO.
  • Triduum Paschalne – wielki finał. W czwartek nie ma nic, w piątek dzieje się śmierć, a w sobotę święci się jajka. Jest to także czas ostatecznej kopulacji egzystencjonalnej, mającej na celu spłodzenie czasu, w którym moglibyśmy się jeszcze bardziej niecierpliwić.

Pamiętajcie – święta są już blisko, bo zostało jeszcze tylko kilkadziesiąt dni! W sklepach natomiast już możecie wczuć się w atmosferę wielkanocną.

Źródło[edytuj]

  • Fakt, 11 lutego 2015