NonNews:Innowacyjna zapowiedź

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

15 marca 2015

Firma Electronic Arts zapowiedziała, że realizuje obecnie projekt gry, która będzie miała swoją premierę już w lipcu. Gra będzie się nazywała… „The battle of Poland”.

Prezes firmy wyjawił, że gra będzie wielopłaszczyznowa. Będziemy w niej pracować, budować swoją karierę i organizować spiski oraz zamachy, a na końcu dojdzie do bitwy o władzę. Możemy spodziewać się dwóch trybów: jednoosobowego oraz Multiplayer. Zdaniem samej firmy oraz konsumentów gra będzie innowacyjna. Okazuje się, że ile będzie postaci, tyle dziedzin gry, ponieważ każda z klas oferować będzie nam całkiem co innego niż inne. EA podało także listę postaci i ich funkcje. Zaznaczyło, że będą one podzielone na dwa „obozy zagłady”.

Platforma Obywatelska[edytuj]

 • Lewaki – czyli członkowie PO, Twojego Ruchu oraz PSL. Będąc PO-wcem można m.in podróżować do Brukseli i równocześnie unikać lecących w gracza rakiet oraz wprowadzać nowe ustawy, równocześnie obrzucając się jedzeniem w sejmie. Kariera członka upadającego Twojego Ruchu również jest ciekawa – do najbardziej innowacyjnej opcji należy urządzenie gejowskich parad. Będąc zaś lizodupem można w charakterze szpiega przenikać do prawicowych partii.
 • Urzędasy – głównym zadaniem jest branie łapówek. Ponoć dla tej klasy zostaną stworzone rankingi – kto ile razy i jak dużo wziął.
 • Lekarze – głównym zadaniem jest walka z NFZ-em. Można też przykładowo wykonywać operacje.
 • Prawnicy – wybierając tę klasę możemy organizować i przeprowadzać rozprawy oraz bić się w sądach.
 • Nauczyciele – mają oddawać się swojej pasji na częstych urlopach, szkolić młode lewactwo i narzekać na nadmiar zajęć. Mają podobno zdarzać się przypadki, gdzie, jak w prawdziwym życiu, nauczyciel będzie prawicowy. Wtedy też funkcje będą trochę inne.
 • Policja – cholerne psy. Ich zadaniem jest zwalczanie tych niżej.

Prawo i Sprawiedliwość[edytuj]

 • Prawicowcy – czyli głównie PiS, Solidarna Polska, Ruch Narodowy oraz Kongres Nowej Prawicy. Każda z kategorii może urządzać manifestacje, robić przewroty, wykłócać się z lewakami i wiele innych.
 • Moherowe berety – najbardziej wyszkolona, zmilitaryzowana i niebezpieczna klasa. Najbardziej ciekawymi rozrywkami są: sławienie Ojca Protektora, słuchanie Radia, które Ma Ryja oraz wyszukiwanie lewaków i zmiatanie ich z powierzchni ziemi.
 • Kler – prawica to prawica, wiadomo. Zajęcia są dość nudne, jednak jest to najbardziej bogata klasa i szybko można zarobić hajs, który z kolei wydać można na imprezy i nowe BMW. Podobno będzie można dowodzić manifestacjami tych wyżej.
 • Robotnicy – w skorumpowanym państwie żyje im się źle. Są główną siłą napędową budowy gospodarstw, więc będzie można ich wykorzystywać w trybie budowlanym i zarobkowym. Ponadto można za ich pomocą zwalczać gejów i lesbijki.
 • Górnicy – klasa przeznaczona dla miłośników akcji. Można wykonywać niebezpieczne misje, częste mają być też strajki.
 • Rolnicy – żmudna praca, dotacje z Unii Brukselskiej i, tak jak wyżej, strajki.

Firma zdradziła również, że w trybie Multiplayer należy wykorzystać wszystkie cechy klas z danej frakcji. My nie mamy złudzeń – będzie to niezaprzeczalny przebój.