NonNews:Innowacyjne rondo kanapowe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pierwsze takie rondo na świecie!

17 października 2018

Szczecińscy inżynierowie ruchu dokonali przełomowego odkrycia – po raz pierwszy na świecie zastosowali rondo wersalkowe.

To innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu byliśmy w stanie wprowadzić na skrzyżowaniu ruch okrężny w dosłownie kilka minut – tłumaczy przedstawiciel Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. – Rozwiązanie jest niemalże bezkosztowe, kanapę znaleźliśmy porzuconą w bramie pobliskiej kamienicy. Z tego miejsca pragnę podziękować za cenne uwagi ze strony naszych kolegów z Łodzi, którzy podzielili się z nami swoim bogatym doświadczeniem w wykorzystaniu odpadów komunalnych w inżynierii komunikacyjnej.

Jak się okazuje, niska cena i szybkie wdrożenie nie są jedynymi zaletami ronda wersalkowego. Kanapa na środku skrzyżowania ma również służyć zmęczonym mieszkańcom, którzy w ten sposób zyskali świetne miejsce do odpoczynku. To bardzo dosłowne potraktowanie określenia meble miejskie, unikalne w skali światowej.

Szczególnie zadowolona z nowego ronda zdaje się być pani Balbina, która będzie mogła jeszcze wydajniej blokować szczecińską komunikację miejską. Jesteśmy bardzo ciekawi, na jakie jeszcze pomysły na wykorzystanie ronda wersalkowego wpadną mieszkańcy Szczecina.

Źródło[edytuj]