NonNews:Internet Explorer nie jest już przeglądarką

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Obrazek prezentujący poziom bezpieczeństwa Internet Explorera

28 sierpnia 2006

Internet Explorer, który powstał 23 sierpnia 1995, nie jest już przeglądarką internetową. Taką informację podały zależne od siebie źródła, a kolejne potwierdziły. My, jako NonNews, dostaliśmy już informację zniekształconą jak pysk Gołoty. A było tak: Firefox wziął szturmem 5% rynku, przez co Bill Gates odwołał zakup Chin i musiał zamierzyć się na mniejszą i chłodniejszą Rosję. Tak to wkundliło naszego szejka zero-jedynkowego, że rozgoryczony zdradził dziennikarzom: napisałem IE przez przypadek. To miał być program do obsługi baterii dziurkaczy w firmie kolporterskiej, ale dziury były za duże. Akurat pojawił się Internet, w którym wszystko było takie szczelne...

Jednak to nie Gates z kolegami uchwalili, że Internet Explorer nie jest już przeglądarką. Stało się to za sprawą internautów, którzy mieli możliwość zobaczyć się i spotkać dzięki dziurom w przeglądarce Microsoftu. Doszli do wniosku, że jeśli tak łatwo im się spiknąć, to Internet Explorer jest komunikatorem internetowym, a nie przeglądarką. Dzieła dopełniła akcja na Gadu-Gadu, podczas której wszyscy ustawili opis InTeRnEd EgZplOreR NiE YeZd JusH PrZeKloNDaRkoM. Wobec takiej kampanii społecznej nawet Microsoft był bezsilny.

Mimo tego rynek pozostaje stabilny. Gadu-Gadu, które ostatnio wyświetla więcej reklam, niż wiadomości od naszych znajomych, zostało przeglądarką, póki co ze statusem advertise-only. NaFFeT jAk GiEgIe WiSi, To RekLaMkI PrzYcHoDzOm, a MooJ ChUoPaK dO MnIe NiE PisHe, Bo NiE MorZe – komentuje rozgoryczona użytkowniczka Gadu-Gadu. My mamy jednak nadzieję, że IE dalej przyda się komuś do sterowania dziurkaczami, a może i – kto wie – do nabijania perforacji!

Źródło[edytuj]