NonNews:Jabole wracają do łask

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

22 listopada 2007

Komisja Rolnictwa Parlamentu Europejskiego zgodziła się, aby polskie tanie wino, wytwarzane z owoców niebędących winogronami, nazywać winem. Koniec z napojami winopodobnymi, nalewkami spirytusowanymi i przyprawami do ciast.

Donosiliśmy niedawno, że polskie jabole nie będą się już mogły nazywać winami, jednak niedawne głosowanie w Komisji Rolnictwa pokazało, że Polacy nie są sami w walce o wina wieloowocowe i cała Europa Wschodnia posiada bogatą tradycję produkcji wina ze wszystkiego, co nie ucieka.

Przeciwko nazywaniu winem skisłych jabłek ze śliwkami głosowali eurodeputowani z południa Europy, którzy dostali jeszcze drugi kopas w dupas w postaci możliwości, aby dosładzać wino i rekompensować sobie tym blade polskie słońce.

Dzięki Unii Europejskie mamy już wino z gruszek, wódkę z marchewki, a teraz czekamy na piwo, do którego produkcji będzie można użyć owoców granatu i mango. Ostatecznie, do produkcji nalewek smakowych też wcale nie trzeba zalewać specyficznych owoców, np. aromat truskawek uzyskuje się z trocin.

Źródło[edytuj]

NonNews
Zobacz w NonNews temat: