NonNews:Jacobsen nie chce żyć

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
... a później zacznie skakać tak jak ten na obrazku...

12 kwietnia 2007

Najlepszy skoczek norweski poprzedniego sezonu, Anders Jacobsen, podłamał się psychicznie, nie chce żyć... nie to, że w ogóle nie chce, ale nie tylko skokami, bo wytrzymać podobno nie może.

Nie chcę żyć tylko skokami. Istnieje jeszcze rodzina i przyjaciele z dzieciństwa, a to są przecież silne więzy, które budują poczucie psychicznego bezpieczeństwa. Dlatego nie chcę się wyprowadzać z mojego domu, który kupiłem na kredyt, zwłaszcza, że dopiero go kupiłem i jeszcze raz zwłaszcza, że na kredyt. Będę sobie jeździł na treningi, a nie mieszkał razem ze skoczkami, bo lubię jazdę samochodem, a przecież wygrałem świetne auto w Turnieju Czterech Skoczni – powiedziała żywa reklama kawy.

W październiku ubiegłego roku Anders nie miał własnych oszczędności i żył jak pasożyt w domu z rodzicami. Średnia pensja w kraju „kawiarza” jest jednak bardzo niska, więc nie ma się czemu dziwić, wynosi zaledwie 200 tyś. koron (100 tyś. zł). Przez ostatni sezon Andersik uzbierał jednak 2 miliony koron (milion zł), co pozwoliło mu na kupno mieszkania i nieżycie samymi skokami.

Źródło[edytuj]

  • Jacobsen nie chce żyć tylko skokami, Onet.pl, 12 kwietnia 2007.