NonNews:Jak Polska rozpętała II wojnę światową

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Williams biegnie do wydawnictwa z maszynopisem swojej nowej książki

22 sierpnia 2013

Hugh Williams zarzuca niezłomnemu państwu polskiemu w walce o prawdziwą historię, iż przyczyniło się do wybuchu II wojny światowej sprowokowaniem Adolfa Hitlera. Te i inne sugestie znalazły się w książce Brytyjczyka Wszystko, czego nie powinniście wiedzieć o historii.

Pojawia się w niej również wiele innych twierdzeń, choćby dotyczących historii Polski i Kościoła katolickiego (zarzucając mu bagatelizowanie przypadków pedofilii wśród kleru). Niepochlebne komentarze idą również w stronę Winstona Churchilla, zarówno jako „wielkiego fanatyka Hitlera, nazizmu i III Rzeszy”, jak i Stalina, komunizmu i Związku Radzieckiego. Nikt nie wie, co brał Williams i z jakich źródeł udało mu się uzyskać takie informacje. Zapytany o publikację zbywa redakcję milczeniem i odpowiada, że bycie niepoprawnie politycznym to jego specjalność.

Nigel Farage, lider partii UKIP (Partii Niepodległości) zapewnia natomiast, że zajmie się brykającymi członkami, którzy zamiast siedzieć grzecznie w Westminsterze, wędrują po wydawnictwach licząc na wydanie ich cennych z punktu widzenia historycznego wypocin. Nie po raz pierwszy UKIP naraża się na falę krytyki z powodu jej członków – wybuchające skandale pokazują, jak bardzo zależy partii na posiadaniu dobrej opinii pośród swoich potencjalnych wyborców. Farage wzrusza ramionami mówiąc, że w polityce nie ważne jak się mówi, ważne, że się mówi jest trafną metodą zaskarbienia sobie ludu. Dodaje również, że Unia Europejska to zło wcielone i nie ma zamiaru dawać Warszawie pieniędzy na wybudowanie nowej linii metra.

Dziękujemy politykom Zjednoczonego Królestwa za odpłacenie się nam w ramach sojuszu zawartego w sierpniu 1939 roku czynami miesiąc później (po raz kolejny) oraz tymi ciepłymi słowami, równocześnie przepraszając za polskie obozy koncentracyjne, wywołanie wilka z lasu i sprowokowanie wojny.

Źródło[edytuj]