Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

NonNews:Kamień milowy dla zadupia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

12 maja 2011

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się co to znaczy kamień milowy, to właśnie masz na to odpowiedź

Tak więc w końcu nadszedł ten moment... stało się coś, co już dość dawno powinno się stać, a momentu tego z niecierpliwością wyczekiwały dziesiątki tysięcy polskich internautów. Dnia 10 maja 2011 roku na polskiej Wikipedii słowo pisane rozprzestrzeniło się do ilości okrągłych 800 000 artykułów! Kamieniem milowym zostało jednak coś, co tym kamieniem z pewnością zostać nie powinno. Mowa tu o pewnym specyficznym miejscu, na które wydarzenie to rzuca zupełnie inne światło.

Polepie, bo tak nazywa się owa wieś na Litwie było dotychczas jednym z najbardziej zapomnianych miejsc na Ziemi. Mało kto, nawet z okolicznych mieszkańców zdawał sobie sprawę, że miejsce takie w ogóle istnieje. Pod tym linkiem znaleźć można oryginalny, lecz niezbyt treściwy artykuł, który przeszedł do historii ze względu na nieopisane wyczucie autora, którego nie jeden sportowiec mógłby mu pozazdrościć.

Agenci Nonsensopedii nie pozostali oczywiście bierni i po dogłębnym zbadaniu tamtejszej okolicy przygotowali swój własny raport na jej temat. Znaleźć go można pod hasłem Polepie. Obecnie siły specjalne szykują się do kolonializacji oraz gwałtownej urbanizacji tamtego zakątka Ziemi, a Nonsensopedia jak zawsze będzie trzymać rękę na pulsie i informować was o każdym nowym szczególe dotyczącym tego miejsca.

Źródło[edytuj • edytuj kod]