NonNews:Karnawałowe szaleństwo

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Będziecie mieli nieprzyjemność ujrzeć to już wkrótce

10 stycznia 2015

Gdy po świątecznej balandze Polaków dopada ZUS na czele z odszkodowaniami oraz PiT, a przeciętny no-life popełnia samobójstwo z powodu dobiegającego końca eventu świątecznego, sejm IV Rzeszypospolitej wiedzie prym. Organizuje dla nas karnawał pełen emocji. W miastach pojawiają się sale balowe, na których goszczą największe sławy. To wszystko do obejrzenia w telewizji.

W przerwie między zakończeniem Świąt i nastaniem Nowego Roku a feriami nadchodzi karnawałowe szaleństwo, podczas którego ujęte zostaną regionalne oraz ogólnoświatowe wydarzenia tego i kilku ostatnich miesięcy. Nonsensopedia z tego powodu poleca przywdzianie się w turban i togę i wyrzynanie satyryków suknie i garnitury. Możecie bowiem się zabawić w następujących miastach:

  • Warszawa – bale złobione z uprzejmości pani Głonkiewicz-Walc. Podobno specjalnie dla płopagandy ostatniego z Teletubisiów, ale to niepławda. Podobno ma też być tłasą przejazdową dla nowego metła, ale zawsze można pływać jachtami.
  • Kraków – drugie najważniejsze miasto też zaszalało. Będzie tu świętowany triumf sprawiedliwej armii oraz przyznania dziewiątego miejsca względem outsourcingu. Na sali balowej znajdą się niepękające balony z podobizną wspaniałego wodza oraz wielki parkiet i rolki papieru toaletowego naznaczone twarzą nowego dyktatora.
  • Poznań – sala utworzona w słynnym ratuszu. Będzie możliwość tańczenia z masonami oraz z poznańskimi koziołkami, którym jednak przez mnożenie się tajemniczych ludzi założono pas cnoty.
  • Wrocław – usłyszymy tu następujące piosenki: Deutschland über alles, Tylko we Lwowie oraz Rise like a Phoenix. Specjalnie, niczym na bal u Wolanda wyjdą z Oder topieluchy.
  • Gdańsk – główną atrakcją będzie palenie samochodów. Możliwe także libacje, wpadanie do Bałtyku i najazd Platformy.
  • Szczecin – organizatorem będą także Niemcy, czego dowodem jest wspomniane miasto. Oprócz morskich sztormów na sali nie zabraknie napadów oraz wypadków drogowych. Wszystko to przy dumnie brzmiących okrzykach: Pogoń rządzi!, ew. Pogon Stettin!
  • Toruń – to do tego miasta wybiorą się mieszkańcy wsi. Najbardziej kusząca oferta ze względu na spotkanie światowej sławy. POdobno ma się jeszcze objawić duch Kopernikowej, ale kogo to obchodzi.

Gdy już zadecydujecie, gdzie wybierzecie się z wizytą, musicie wiedzieć, że w poszczególnych miastach pojawią się najlepsze pary taneczne. Oto one:

  • Jarosław Kaczyński i Donald Tusk – para ta zatańczy Polkę przy piosence o nazwie Służalcy i Unia. Występ odbędzie się w Warszał i Krakał (i wykrakał).

Te wyjątkowe pary ujrzycie równo za tydzień wieczorem, a tymczasem zapraszamy do sal balowych, zabawa jest przednia!


Źródło[edytuj]