Wyniki konkursów „Różowy Słoń” i „Biały Kruk” już są!
Zobacz, które artykuły i grafiki czytelnicy wybrali jako najlepsze w 2020 roku.

NonNews:Kasia Cichopek wydaje książkę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

25 października 2006

27 października ukaże się książka Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela pod niewiele mówiącym tytułem „Szkoła tańca. Praktyczny kurs tańca towarzyskiego”.

To podręcznik z rzetelną wiedzą, ale przeplecioną smaczkami o nas i naszymi komentarzami w stylu: „Drogie panie – bioderka w salsie są najważniejsze” – opowiadają gwiazdy kolorowych czasopism. „Do książki zostanie dołączona płyta CD z muzyką taneczną”. Z pewnością ucieszy to miłośników disco polo. Jak przyznali tancerz i aktorka: książka powstawała w domu, samochodzie, samolocie, a nawet tańczyliśmy w kiblu w na trasie pociągu Bielsko-Biała-Skierniewice-Ostrołęka i na klatce schodowej.

Tancerze cieszą się, że wydali książka jeszcze przed karnawałem, czyli – przezornie – we wrześniu. Marcin Hakiel przyznał, że nigdy o książce nie myślał, bo nie umie czytać, aczkolwiek przy pracy nad książką zatrudniono stenografistkę i sekretarkę, które zajęły się złożeniem tego bełkotu do kupy. Bełkot przezornie zamknięto w metalowej puszce, żeby się nie rozlazł po wydawnictwie.

Cichopek na końcu wywiadu udzielonego „Gali” powiedział: Fajne jest to, że tworzymy dzieło wiekopomne. Instrukcji tańca dla lamerów wychodzi w Polsce 200 rocznie.

Źródło[edytuj • edytuj kod]