NonNews:Katalonia jest hiszpańska

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oni jako pierwsi wylądują przed sądem inkwizycji

27 października 2017

Rzecz wydarzyła się niesłychana! Świat wstrzymał oddech, ptaki przestały śpiewać, rzeki zatrzymały swe prądy, góry się zatrzęsły, a Francisco Franco przewrócił się w grobie. No, może nie do końca, ale od dziś można już wyraźnie i bez obaw mówić, że tak jak Albania nie istnieje, jak Kosovo je Srbija, tak Catalunya es España. Zgadza się! Katalonia ogłosiła niepodległość.

Po kilku dniach wychodzenia na ulice, wywieszania flag, robienia referendum, pałowania i ogólnie robienia jeszcze większego burdelu niż dotychczas tam był, parlament kataloński przeprowadził tajne głosowanie, w którym to opowiedziano się za utworzeniem czegoś, co na mapach ma się nazywać Republika Katalonii. Odśpiewano hymn regionu, zaczęto wiwatować i sobie nawzajem gratulować.

Rząd w Madrycie zawiesił autonomię Katalończykom, uspokaja naród informując, że są już mobilizowane siły wojskowe i milicyjne razem z Inkwizycją na czele sięgają już po artykuł 155 i że nie ma się czego obawiać. Sprawa wygląda o tyle ciekawie, że takie potęgi na arenie międzynarodowej jak Unia Europejska czy też U$A wspierają Madryt. Na razie nie wiele wiadomo nic o stanowisku San Escobar w tejże sprawie, ale niedługo powinno się to zmienić.

Tak czy siak, fani gore, twórcy memów oraz miłośnicy militarii już zacierają ręce, albowiem czuć już ponoć w powietrzu ten zapach siarki, rok 2038 zbliża się nieubłaganie, w Czechach dalej trwają wybory, a tysiące Polaków dalej zadają sobie pytanie „Wypić, czy nie wypić?”.

Przypominamy również o zmianie czasu – jutro śpimy o godzinę dłużej.