NonNews:Koleje Małopolskie wyspowiadają pasażerów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Opóźniony pociąg Kolei Małopolskich ze stacji Kraków Główny wjedzie na tor trzeci przy peronie drugim – Bogu niech będą dzięki

29 listopada 2018

Koleje Małopolskie ogłosiły, że z okazji świąt pasażerowie będą mogli wyspowiadać się w ich pociągach. Poprosiliśmy rzecznika KMŁ o wyjaśnienie naszym czytelnikom jak będzie przeprowadzona akcja.

21 i 24 grudnia na pokładach naszych pociągów zamiast konduktorów pojawią się wykwalifikowani księża. W te dni wszyscy pasażerowie pojadą za darmo, pod warunkiem że się wyspowiadają, w szczególności ze wszystkich przypadków jazdy na gapę jakich się dopuścili przed obliczem Boga Wszechmogącego. Każdemu zostanie przydzielona odpowiednia pokuta, którą będzie można odmówić w czasie jazdy, pasażerom zostaną udostępnione różańce i katechizmy.

Zapytaliśmy księży, jakie formy pokuty zamierzają dawać pasażerom. Okazuje się, że wszystko zależy od wielkości przewinień, a obok standardowych zdrowasiek i dziesiątek różańca pojawią się też mniej standardowe pokuty. Na przykład za przejechanie na gapę z Krakowa do Tarnowa w ramach pokuty będzie trzeba odmówić dziesięć zdrowasiek i przez miesiąc jeździć wszystkimi pociągami na stojąco, żadnego siadania. Za poważniejsze grzechy trzeba będzie jeździć na kolanach. Amen.
Cquote2.svg

Pokutnicy oczekujący na pociąg Kolei Małopolskich „Barka” ze stacji Wadowice do stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona, planowany przyjazd godzina 21:37, proszeni są o przejście na peron drugi. Zmianę peronu przebacz nam Panie.
Cquote2.svg

Źródło[edytuj]