NonNews:Kryzys i wiosny nie będzie

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Oj, niedobrze…
Święty Boże nie pomoże

21 marca 2013

Dziś pierwszy dzień wiosny. Każdy, kto wyjrzał dzisiaj rano przez okno był z całą pewnością zaszokowany tym, co zobaczył – zamiast kwiatków i zielonej trawy wszędzie zalegał śnieg. Ludzie narzekali na pogodę; niektórzy z nich wzywali Boga. Nikt jednak nie domyślił się, że brak wiosny ma podłoże polityczno-gospodarcze.

Dotarłem do sedna sprawy i dowiedziałem się czemu, wbrew temu co jest napisane w kalendarzu, nie ma wiosny pisze jeden z dziennikarzy śledczych Przedjutrza. Z jego śledztwa wynika, że jest to sprytna uchwała Platformy Obywatelskiej, która ma na celu obciążenia Polaków specjalnym podatkiem od odśnieżania dróg i vatem w wysokości 50% na odśnieżacze, sól, narty, sanki, opony zimowe i grzaniec.

Platforma bagatelizuje sprawę.

Ma to na celu wyciągnięcie nas z długów i poprawianiu życia w Polsce – mówi Adam Szejnfeld, rzecznik do spraw gospodarki. – Gdy uda nam się uregulować zadłużenie wiosna powróci.

W świetle tych informacji chcielibyśmy zaapelować do naszych czytelników o zaopatrzenie się w niezbędne produkty, dopóki vat jest na obecnym poziomie. Najlepiej z góry na 5 lat.

Źródło[edytuj]