NonNews:Lepper chce przedterminowych wyborów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lepper gotów jest się bić

21 sierpnia 2006

Andrzej Lepper zażądał trzy razy do Jarosława Kaczyńskiego rozpisania przedterminowych wyborów. Lepper powiedział też, że w obecnej sytuacji nie możemy realizować swojego programu, chociaż i tak go nie realizuje, jak donosi Życie Warszawy. Takie prośby najprawdopodobniej padły w czasie spotkań polityków w cztery oczy i premier zawsze odmawiał. Szef Samoobrony jednak nie ustępuje, i zamierza wysypać na tory zboże, o dopłaty do którego sam się wystarał.

Co jest powodem takiego postępowania? Nie są to spadające notowania Samoobrony w sondażach, lecz niezadowolenie we partii. Szybsze wybory pozwoliłyby zmienić garnitur posłów Samoobrony i wynegocjować w nowej koalicji więcej stanowisk, w tym Ministerstwa Rolnictwa od spraw specjalnych, a w tym jeszcze Dożynkowe Okresowe Ministerstwo Zbiorów. Lepper ma także nadzieję, że nowe wybory pozwoliłyby podkreślić odrębność Samoobrony od PiS, uśmiechającej się ostatnio na równi z Jarkiem Kaczyńskim.

Polityk PiS potwierdza – to bardzo realna perspektywa. Lepper twardo powtarza: wiosną chcę wyborów. Jarosław Kaczyński nie zgodzi się na propozycje koalicjanta i wie, że ludzie są zmęczeni ciągłą kampanią wyborczą. A sprzedaż kiełbasy wyborczej już się rozpoczęła.

Źródło[edytuj]

  • „N”: Lepper chce przedterminowych wyborów, Kaczyński odmawia, Onet.pl, 21 sierpnia 2006.