NonNews:Mamy listę pytań na tegoroczną maturę!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

6 maja 2008

To się nie mogło inaczej skończyć! W internecie opublikowane pytania z tegorocznych egzaminów maturalnych! Na stronie internetowej forum.matura.pl użytkownik o pseudonimie "MAM-PYTANIA-NA-MATÓRE" opublikował listę wykradzionych pytań maturalnych!

Jako jedni z nielicznych publikujemy pytania:

Język Polski[edytuj]

Temat wypracowania #1

Rozwiń cytat "nam strzelać nie kazano" w oparciu o występ reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w 2006 r.

Temat wypracowania #2

W oparciu o trzecią część Dziadów rozwiń wątek "Spieprzaj dziadu". Powołaj się na życie codziennie i treść lektury.

Synteza sztuk

"Ona najeCenzura2.svgna tańczyła na stole, a my napieCenzura2.svgoleni, o żesz kuCenzura2.svgwa ja pieCenzura2.svgolę" - na podstawie cytatu rozwiń myśl: "Polacy nie gęsi, iż swój język mają"

Język Angielski[edytuj]

Zad. 5, ćw. 2 Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii kupiłeś ciągnikowy kultywator sprężynowy z zapasowym kompletem lemieszy półsztywnych i skaryfikatorem. Zauważyłeś, że uszkodzone było łożysko toczne baryłkowe wahliwe w mimośrodzie oraz brakowało połączeń gwintowych ze śrubą pasowaną o trzpieniu stożkowym. Chcesz zgłosić jego reklamację. Napisz na czym polega problem oraz gdzie i kiedy nabyłeś urządzenie i zaproponuj rozwiązanie problemu. Podpisz się jako XYZ.

Uwaga!!! Jest odpowiedź!

Jako że wiele osób uważa, że zadanie jest dość trudne jak na poziom podstawowy, podajemy gotową odpowiedź poniżej:

During my stay in Great Britain I bought a bed harrow with an extra set of crumblers and an overseeder. Unfortunately, I noticed that the self-aligning double ball bearing is damaged at the eccentric element level and the thread connection with the flat head countersunk is missing. I wish to lodge a complaint…

… I want my money back.

Sincerely XYZ

Matematyka[edytuj]

Zadanie #1 Jasiek chodzi na imprezę co tydzień, Mariola co 16 dni. Znając okres cyklu miesiączkowego Marioli oblicz prawdopodobieństwo, że na wspólnej imprezie wpadną. Oblicz prawdopodobieństwo, że będą to bliźniaki.

Dowodzenie Zadanie z zakresu rozszerzonego. Udowodnić że

Zadanie #2 Hiperpłaszczyzna rozpięta na ewaluowanej przestrzeni bazowej 25-wymiarowej posiada 17 ekstremów lokalnych. Niech k będzie dowolnym ciałem zgodnym z waluacją dyskretną dla hipotezy Jakobianowej. Domknięcie całkowite pierścienia izomorficznego definiuje wskaźniki sumacyjne wyznaczone przez transponowaną macierz odwrotną współczynników, gdzie kolejne wyrazy są współczynnikami rozwinięcia wielomianu

Fizyka[edytuj]

Zadanie 1

Napięcie skuteczne pomiędzy powiekami śpiącej królewny jest równe U. Królewna śpi już n lat wydając k oddechów na minutę. W pewnej chwili t, w nieskończenie małym przedziale czasu dt, wpada przez okno wiązka monochromatycznego światła wywierająca ciśnienie p na powieki królewny. Jakie przyrządy optyczne powinny ustawić krasnoludki na drodze promienia, by obudzić królewnę, jeżeli po l sekundach młody, uziemiony książę o potencjale V, zaczyna wirować wokół jej łoża, składając na jej ustach o napięciu powierzchniowym s, x pocałunków o mocy P każdy? Klamra w pasie księcia to złącze p-n.

Zadanie 2

Doskonale czerwony Kapturek idąc lasem spotyka wilka. W koszyczku Kapturek ma n+1 protonów i n neutronów. Zderzają się doskonale sprężyście i zbliżają do domku babci po quasi sinusoidzie z pulsacją kątową ω. Jeżeli domek babci jest bombardowany bozonami z dwururki gajowego, uzasadnić, dlaczego oczy babci powiększyły się k-krotnie. UWAGA: w chwili k-tego wystrzału wilk zróżniczkował las po czasie. Wilk jest nierozciągliwy i przesunięty w fazie o względem gajowego. Oblicz impedancję układu wilk-czerwony kapturek-dwururka.

Zadanie 3

Z dna szklanki wypełnionej napojem Sprite odrywają się co dt bąbelki o napięciu powierzchniowym s. Po czasie t pierwszy bąbelek przebył drogę S poruszając się po sinusoidzie. Całkowita praca wykonana przez bąbelki w napoju w danym czasie t wynosi W. Oblicz skok linii śrubowej n+2-ego bąbelka, jeżeli wiadomo, że po czasie, gdy k-ty bąbelek był w 1/8 drogi, szklanka została oświetlona skolimowaną wiązką światła. Przewidzieć zmiany w ruchu n+2-ego bąbelka, jeżeli po dojściu jego poprzednika do powierzchni szklanka zacznie wirować z prędkością kątową ω.

Zadanie 4

Zła królowa stojąc przed lustrem, poczynając od chwili t=0 wypowiada w ciągu t sekund formułę "Lustereczko, powiedz przecie, najpiękniejszy kto na świecie?". Co stanie się w chwili 2t, gdy przez okno padnie na lustro strumień neutronów termicznych? Odpowiedź podaj dla trzech przypadków: a) lustro jest wklęsłą soczewką o aberracji sferycznej A, posrebrzaną od tyłu w k%, b) lustro jest zwierciadłem elektrostatycznym, c) zła królowa ma zeza. W przypadku c) powiedz, jaką rolę odgrywa fakt, że we wzorze na akomodację siatkówki oka złej królowej występuje stała kappa.

WOS[edytuj]

Zadanie

Proszę podpisać poniższą fotografię - określić imię, nazwisko i przynależność do partii politycznej każdego z polityków na niej przedstawionych.

Kaczynscy.jpg

Geografia[edytuj]

Zadanie #2

Opisz jaki wpływ mają deszcze monsunowe w Azji Mniejszej na dorożkarstwo w południowej Francji.

Zadanie #5

Przeanalizuj wpływ faz księżyca na procentowy udział produkcji kolumbijskiej kokainy na rynku światowym.

Biologia[edytuj]

Udowodnij

"Badania pokazują, że dinozaury były współczesne ludziom." - na podstawie słów Macieja Giertycha i znajomości teorii ewolucji udowodnij słuszność tezy "Roman Giertych brakującym ogniwem".

Źródło[edytuj]