NonNews:Memy zakazane w Indonezji

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

5 października 2016

Ciężko posądzać jakikolwiek rząd o przesadną troskę o wolność słowa. Wprawdzie spora część Nonsensopedystów nie lubi memów, ale zaledwie kilku z nich byłoby w stanie całkowicie ich zakazać. Pytanie tylko, na ile to jest po prostu walka ze zidioceniem internetu, a na ile jest to gotowanie żaby?

Jak polski internet wygląda, każdy wie. Na niemal każdej stronie śmiejemy się z rządów PiS, Dobrej zmiany, programu 500 banów na dziecko i wielu innych aktualnych tematów. Jednych te żarty bawią, inni po kontakcie z nimi muszą udać się na oddział onkologiczny. Teraz wyobraźmy sobie, że nagle wszystko to znika z internetu.

Skutki byłyby katastrofalne! Wzrosłaby ilość samobójstw, średnia długość życia spadłaby o 10 lat z powodu martwicy przepony, doszłoby do kryzysu gospodarczego, bo ludzie w depresji byliby mniej chętni na zakupy… Ilość skutków negatywnych byłaby długa niczym litania do najświętszej Matki Boskiej! Z tego powodu, żaden szanujący się rząd nie wprowadziłby tak drastycznego prawa.

A teraz usiądź i zastanów się, jak świat by wyglądał, gdyby rządy i korporacje miały nad nim pełną kontrolę. Zrób sobie herbatę, zjedz kanapkę i wylej swój gniew. A po tym wszystkim zapomnij o tym, co przeczytałeś. Włącz Facebooka i wróć do przeglądania internetów, tak jak wszyscy. Tak będzie najlepiej.

Źródło[edytuj]