Przedstawiamy Wam nową Nonsensopedię – wygodniejszą, czytelniejszą, ładniejszą! Od teraz Nonsensopedia na komputerze wygląda tak, jak na telefonie – sprawdź!

NonNews:Międzygalaktyczna rozgłośnia radiowa rozpoczęła działalność

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
To raczej nie spodoba się kosmitom

24 czerwca 2013

Ciągnący pieniądze podatników już od 50 lat projekt SETI, mający za zadanie wysyłanie i odbieranie sygnałów radiowych z kosmosu jak na razie nie przyniósł żadnych profitów. Zgodnie z powiedzeniem „muzyka łagodzi obyczaje”, naukowcy postanowili, że oprócz picia kawy i rozwiązywania krzyżówek genetycznych powinni zająć się nowym przedsięwzięciem – METI, będącym w skrócie wielką rozgłośnią radiową. Co to ma wspólnego z Metinem? Nie wiadomo. Na szczęście redakcja Przedjutrza ustaliła odpowiedzi na inne związane z tym pytania.

Najciekawszym i najważniejszym zagadnieniem związanym z projektem jest jego finansowanie. Według dyrektora marketingowego Ernesto Qualizza nawet cent z podatków naszych amerykańskich braci nie zostanie przeznaczony na rozwój METI, a wszystkie koszty związane z działalnością przedsięwzięcia zostaną pokryte poprzez możliwość wysyłania pozdrowień do przestrzeni kosmicznej za pomocą SMS-ów. Specjaliści twierdzą, że ten pomysł będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że koszt takiej wiadomości jest stosunkowo niski i wynosi jedyne 45 dolarów. Co ciekawe, udało nam się dotrzeć do bazy danych pozdrowień emitowanych w przestrzeń kosmiczną. Oto one:

  • Weźcie jebnijcie laserem moją teściową.
  • Elvis! Wiem, że tam jesteś!
  • Dajcie mi admina na Nonsensopedii.
  • Baza wirusów Avast została zaktualizowana.
  • Kto będzie mistrzem świata na mundialu w Brazylia.
  • Dzień dobry, czy chcą państwo porozmawiać o Bogu?
  • Jak będziesz wracał z roboty to weź mleko chuCenzura2.svg.
  • Przepraszam, zły numer, pomyłka.

Co do profilu muzycznego rozgłośni, naukowcy wybrali utwory, które ze względu na swoją budowę powinny spodobać się obcym cywilizacjom. Przede wszystkim z listy wykluczone zostały wszelkie boysbandy, Krzysztof Krawczyk i Justin Bieber, zwłaszcza, że według znawców utwory wyżej wymienionych wykonawców mogą sprowokować obcych do wszczęcia międzygalaktycznego konfliktu zbrojnego.

Sceptycy twierdzą, że projekt okaże się być porażką i sposobem na marnotrawienie pieniędzy, krzyżówek i kawy. Jako główny argument podają fakt, że z powodu dużej odległości jest niemożliwe zapłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez kosmitów, przez co nie posiadają oni radioodbiorników.

Źródło[edytuj • edytuj kod]