FotoŁowca 2020
W galerii twojego telefonu zalegają ci zabawne zdjęcia? Podziel się nimi w konkursie FotoŁowca i zostań łowcą roku!

NonNews:Międzygalaktyczna rozgłośnia radiowa rozpoczęła działalność

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
To raczej nie spodoba się kosmitom

24 czerwca 2013

Ciągnący pieniądze podatników już od 50 lat projekt SETI, mający za zadanie wysyłanie i odbieranie sygnałów radiowych z kosmosu jak na razie nie przyniósł żadnych profitów. Zgodnie z powiedzeniem „muzyka łagodzi obyczaje”, naukowcy postanowili, że oprócz picia kawy i rozwiązywania krzyżówek genetycznych powinni zająć się nowym przedsięwzięciem – METI, będącym w skrócie wielką rozgłośnią radiową. Co to ma wspólnego z Metinem? Nie wiadomo. Na szczęście redakcja Przedjutrza ustaliła odpowiedzi na inne związane z tym pytania.

Najciekawszym i najważniejszym zagadnieniem związanym z projektem jest jego finansowanie. Według dyrektora marketingowego Ernesto Qualizza nawet cent z podatków naszych amerykańskich braci nie zostanie przeznaczony na rozwój METI, a wszystkie koszty związane z działalnością przedsięwzięcia zostaną pokryte poprzez możliwość wysyłania pozdrowień do przestrzeni kosmicznej za pomocą SMS-ów. Specjaliści twierdzą, że ten pomysł będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, że koszt takiej wiadomości jest stosunkowo niski i wynosi jedyne 45 dolarów. Co ciekawe, udało nam się dotrzeć do bazy danych pozdrowień emitowanych w przestrzeń kosmiczną. Oto one:

  • Weźcie jebnijcie laserem moją teściową.
  • Elvis! Wiem, że tam jesteś!
  • Dajcie mi admina na Nonsensopedii.
  • Baza wirusów Avast została zaktualizowana.
  • Kto będzie mistrzem świata na mundialu w Brazylia.
  • Dzień dobry, czy chcą państwo porozmawiać o Bogu?
  • Jak będziesz wracał z roboty to weź mleko chuCenzura2.svg.
  • Przepraszam, zły numer, pomyłka.

Co do profilu muzycznego rozgłośni, naukowcy wybrali utwory, które ze względu na swoją budowę powinny spodobać się obcym cywilizacjom. Przede wszystkim z listy wykluczone zostały wszelkie boysbandy, Krzysztof Krawczyk i Justin Bieber, zwłaszcza, że według znawców utwory wyżej wymienionych wykonawców mogą sprowokować obcych do wszczęcia międzygalaktycznego konfliktu zbrojnego.

Sceptycy twierdzą, że projekt okaże się być porażką i sposobem na marnotrawienie pieniędzy, krzyżówek i kawy. Jako główny argument podają fakt, że z powodu dużej odległości jest niemożliwe zapłacenie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez kosmitów, przez co nie posiadają oni radioodbiorników.

Źródło[edytuj]