NonNews:Mikołajki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

6 grudnia 2008

Dzisiaj dzień Świętego Mikołaja, nazywany potocznie Mikołajkami. Z tego powodu wszystkie dzieci znalazły w swoich butach cukierki lub... zgniłego kartofla.

Uwierzcie jednak, drogie Dzieci, że to nie Święty Mikołaj rozdał wam te prezenty! Tak, właśnie, to wasi rodzice[1] podrzucili te cukierki! Gdy będziesz miał 50 lat, a twoi rodzice kopną w kalendarz i Mikołaj nie przyjdzie, co sobie pomyślisz? Że zaspał? Że zapomniał? Jeśli nawet, to dlaczego akurat w pierwsze Mikołajki po śmierci twoich rodziców? Nie ma logicznego wytłumaczenia. Uwierz. I powiedz o tym swoim rodzicom. Cała redakcja łączy się z tobą w bólu.

Tradycja oszukiwania dzieci powstała w XVIII wieku. Wtedy to rodzice podrzucali dzieciom pierniki, japka, orzechy i inne tanie żarcie. Wmawiali im, że to pewien gruby staruch w czerwonych ciuchach przynosi te drobiazgi. Dzieci uwierzyły, i w ten sposób rozpoczęło się największe kłamstwo na skalę świata. W XX wieku pojawiła się telewizja, która przy pomocy reklam jeszcze bardziej utwierdzała nieszczęsne dzieci w przekonaniu, iż Mikołaj naprawdę istnieje.

Przypisy

  1. Lub prawni opiekunowie.


Źródło[edytuj]

  • Nasi redaktorzy cierpiący na bezsenność, 6 grudnia 2008.