NonNews:Naukowiec opracował portret polskiego ateisty

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9 lutego 2009

Portal Onet.pl informuje, że powstał portret przeciętnego polskiego ateisty. Dodajmy, portret nieco rozmyty gdyż obiekt badań uciekał akurat przed słuchaczkami pewnego radia.

Jak dowiadujemy się z dalszej lektury, ateistów w naszym kraju jest około 3–4%. Jak łatwo możemy się domyśleć, większa część tych 4% to geje, masoni, wszelkiej maści komuniści, posłanka Senyszyn, Kuba Wojewódzki i – nie wiedzieć – czemu Miś Uszatek[1].

Typowy ateista ma na swoim koncie wiele zbrodni i występków, jak na przykład ukończoną szkołę średnią, a w przypadku jednostek szczególnie zatwardziałych studia. Dodatkowo jest mężczyzną albo kobietą (i to dopiero jest sensacja!). Naukowcy zaobserwowali także fakt niechodzenia tychże osób do kościoła, co zakrawa na skandal na skalę międzynarodową.

Środowiska kościelne w obawie przed reakcją Watykanu próbowały ukrywać wstydliwy fakt istnienia ateistów w Polsce. Niestety, w związku z zaistniałą sytuacją kościół musi podjąć odpowiednie kroki aby stawić czoło temu zagrożeniu. Prawdopodobnie zbieranie drzewa przez proboszczów i układanie go w stosy ma coś z tym wspólnego.

Przypisy

  1. Podobno dlatego, że w żadnej wieczorynce nie używał zwrotów O Boże!, Jezus Maria! oraz przed położeniem się w swoim klapniętym łóżku nie zmawiał paciorka.


Źródło[edytuj]