NonNews:Nie będzie „Jedwabnego szlaku”

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

15 stycznia 2017

A miało być tak pięknie. A miał być wolny handel, granica na Uralu i zabijanie przeciwników politycznych w Wolnym Mieście Czelabińsku. Wojsko Polskie nie sprzeda działki Chińczykom, którzy chcieli stworzyć Jedwabny szlak, będący pierwszym krokiem ku rozbiorom Rosji.

Działka położona w Specjalnej Strefie Ekonomiczna miała być przerobiona w lokalny terminal kontenerowy, w którym byłyby przeładowywane towary i armia z i do Chin. Wczoraj się okazało, że wszystko szlag trafił, bo Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz chciał tam wybudować nowy obóz pracy dla uczestników puczu kanapkowego (ten w Licheniu jest już przepełniony zwolnionymi osobami z Polskiego Radia i TVP). Poza tym Antoni Macierewicz uważa, że „Jedwabny szlak” to próba zlikwidowania niezależnego bytu Polski.

Zapytaliśmy się przypadkowych osób napotkanych w pociągu o ich zdanie w tej sprawie:

  • No kurczę, nie po to remontował dworzec Łódź Kaliska, by teraz korzystali z niego tylko Polacy. – odpowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
  • Łódź, kCenzura2.svga… – powiedział pan Cezary – lokalny akwizytor garnków.
  • SCenzura2.svgj kCenzura2.svga, ja tu reklamujące kCenzura2.svga kulturalny film Wajdy! Powidoki, kCenzura2.svga! – odpowiedział pan Bogusław, aktor znany z reklamowania wódki Bols.
  • Co prawda np. p. Antoni Ptak wybudował był największe w Polsce centrum handlowe w Rzgowie, 10 km od Łodzi – więc i „Jedwabny Szlak” po prostu skończy się o parę kilometrów wcześniej – ale bohaterska walka Antoniego Macierewicza z próbą „wyeliminowania z obszaru euroazjatyckiego wpływów Stanów Zjednoczonych oraz zlikwidowania Polski jako niepodległego podmiotu” zostanie odnotowana w Wikipedii, A już na pewno w Nonsensopedii – odpowiedział pan Janusz, celebryta z portalu wykop.pl.
  • Nie będę czekać nieskończoność. Ja rozumiem – łamanie praw człowieka to rzecz pożądana, szczególnie u nas. Ale są priorytety! – odpowiedział rzecznik prezydenta Chin, pan Ping Pong Kong.

Prawo i Sprawiedliwość na razie nie wydało oficjalnego komentarza w sprawie. Podobno każdy siedzi teraz cicho, bo Pan Prezes ma zły humor z powodu dzisiejszej zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę.

Źródło[edytuj]