NonNews:Nieudany zamach stanu na siedzibę Radia Nonsens

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

5 lutego 2017

Wczoraj 4 lutego dobrze uzbrojeni bojownicy Boko Haram napadli na Radiostacje Nonsens w Sosnowcu, żądając natychmiastowej dymisji rządu i przywrócenia przyjaźni polsko-nigeryjskiej, zawiązanej po wizycie Donalda Tuska w Nigerii w 2013 roku. Budynek radiostacji został uszkodzony, a w zgliszczach jeden ze sprzątaczy odnalazł ledwie żywego Piotra „Magika” Tłuszcza. Na szczęście policja zatrzymała terrorystów.

Redakcja Przedjutrze jako pierwsza znalazła się na miejscu zatrzymania. Udało nam się porozmawiać z Krzysztofem Rutkowskim oraz Jarosławem Sokołowskim, którzy prowadzili akcję:

Akcja powiodła się głównie z powodu szarpaniny miedzy terrorystami, a ochroną Lotniska Okęcie na bramkach. – Mówi Krzysztof Rutkowski, znany detektyw i Szef Akcji Antyterrorystycznej „Alkohol”. – Badania alkomatem wykazały 3 promile alkoholu w krwi porywaczy oraz 2 promile w krwi ochrony. Przy bojówkarzach Boko Haram znaleziono kilka karabinków AK, maczet oraz niepełny zestaw małego muzułmanina. Sam porwany poza złamaniem ręki nie doznał innych obrażeń.

Boko Haram spartaczyło całą robotę. – Mówi Jarosław „Masa” Sokołowski. – Ja sam w pojedynkę porwałbym gościa lepiej i bez rozgłosu. Ja sam tak zabiłem w 97 dwóch handlarzy narkotyków, którzy konkurowali ze mną. Te barany do dziś ich nie odkopały… Chwila, wytniecie to? Nie chcę ich na 24! Przecież mam jutro nagranie w Masterchefie!

Według nieoficjalnych źródeł właściciel Alkohol Airlines przekazał nagrodę dla policji za powstrzymanie porwania samolotu jego linii.

Źródło[edytuj]