NonNews:Nowe pomysły Google

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Logo wszechwiedzącego Google

6 października 2006

Koncern Google, który zdążył ukraść pomysły na swoją działalność ze wszystkich większych, prowadzonych dotychczas firm internetowych, wpadł na pomysł nowego rozwiązania w dziedzinie przeszukiwania internetu. O Google słyszeli wszyscy, a sama firma jest przekonana, że cały świat kończy się na „.com” w jej adresie.

Im więcej Google ma pieniędzy, tym więcej pomysłów kradnie konkurencji. Tym razem odbyło się bez kradzieży, bo Józef Stalin nie miał nigdy internetu. Google uczyniło kolejny krok do – jak powiedział szef Google – posiadania na własność wszystkich idei w internecie. W oświadczeniu prasowym Google stwierdziło, że posiadanie całej armady przycisków (ang. button) jest zbyt skomplikowane. W listopadzie Google rozpocznie projekt pod nazwą „Google Click”, dzięki któremu liczba przycisków na stronach internetowych Google zostanie zredukowana do jednego. Użytkownicy będą naciskali różne klawisze na klawiaturze, klikali „Google Click” i uzyskiwali w ten sposób odmienne akcje.

Zapytany o komentarz szef Google, Larry Page, odpowiedział: Nienawidzę przycisków. Są zmorą mojej egzystencji. Kiedy byłem w Afryce, jeden przycisk o mało mnie nie rozszarpał. Miałem kiedyś wypadek samochodowy, z którego nadjeżdżający z naprzeciwka przycisk wyszedł bez szwanku. Od tamtej pory śmiertelnie boję się przycisków. Im mniej ich będzie, tym lepiej.

Źródło[edytuj]