NonNews:Objawienie metła

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Podziwiajcie!
Metro gotowe, czeka nas jeszcze to. Na banknocie dumna ze swojego dzieła Bufetowa

9 marca 2015

Jak Józek w lat dwadzieścia Polskę zbudował, tak jego wielka następczyni – Hanna Gronkiewicz-Waltz wybudowała w tym samym czasie drugą linię metra! Trudno jest porównać obie te zasługi (w końcu wybudowanie linii metra jest czynem wręcz heroicznym), pozostaje więc jedynie się ratować radować.

Marcowy dzień, ptaszki srają śpiewają, wesoła hałastra wita przechodniów okrzykami Dej Pan pinć złoty!… a w tym samym czasie udostępniona zostaje druga linia metra. Pierwsze przejazdy za darmo. Zapytaliśmy panią prezydent bufetową, czy jest z siebie dumna, ona natomiast powiedziała:

Metło jest piękne i takie nowoczhesne. Myślę, że odwaliłam kawał dobłej łoboty. Już od dawna przymierzałam się do tego, byśmy my - wałszawiacy mogli żyć lepiej i oto jest machina tłanspołtu!

Wysłaliśmy także szpiega, by zdał nam raport z jazdy pięknym metrem. Otrzymaliśmy odpowiedź w formie pisemnej, z jakże oryginalną transkrypcją:
Cquote2.svg

Na początku ktoś się wydar: KurCenzura1.svga, co się tak pchacie! Potem przyjechał pierwszy pociong. Tłum ludziów – jakieś miliony – wjeBlad.pngy się do wagonu, po czym jakieś pół godziny czekaliśmy, aż to to zacznie jechać. Jechaliśmy z zawrotną prędkościom – jakieś tszy na godzinę. Taki jechalyśmy i jechalyśmy, aż dojechalyśmy na koniec świata. Ktoś se powiedział, że już tu godzinę temu z pierwszej stacji przyszed. I tak było fajno.
Cquote2.svg

Dzisiaj Warszawa, a wkrótce ma być ponoć i Kraków. Zdaje się jednak, że jeszcze sobie poczekamy.

Źródło[edytuj]

  • WP, 8 marca 2015.