NonNews:Ojciec Rydzyk oszukany

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tylko JA mogę być totalitarny!

10 października 2013

Według najnowszych doniesień Ojciec Dyrektor został oszukany przez lobby żydomasońskie Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. O. Tadeusz Rydzyk twierdzi, że jest regularnie zmuszany do płacenia za nadawanie swojego Opus Magnum, choć jego pasmo zajmuje bezczelnie Telewizja Polska.

Ojciec Dyrektor twierdzi ponadto, że opłata pobierana jest sposób skrajnie okrutny i nieprzyzwoity – w odpowiednim terminie w Toruniu pojawiają się agenci ciemnych sił KRRiT i biją ojca porem w pięty tak długo aż zgodzi się zapłacić abonament za kolejny miesiąc.
To jest totalitaryzm – mówi w wywiadzie. – Liczy się tylko ten, kto ma siłę. Mechanizmy państwa demokratycznego tutaj już nie działają.
KRRiT odpiera jednak zarzuty, twierdząc, że Ojciec Dyrektor został dokładnie poinformowany o terminie opuszczenia multipleksu przez TVP, który nastąpi 28 kwietnia 2014.

Na to o. Tadeusz Rydzyk odpowiada prosto:
Mamy do czynienia z jawnym atakiem na Kościół katolicki, który ciągnie się już od jakiegoś czasu. Wystarczy wspomnieć chociażby nieuzasadnione oburzenie lewicowych mediów na wypowiedź arcybiskupa Michalika.
Gwoli dziennikarskiej rzetelności przypomnimy tylko, że abp. Michalik wypowiadał się w obronie oskarżonego o pedofilię ks. Wojciecha Gila. Wysoki rangą duchowny stwierdził wtedy między innymi, że dzieci same zalecają się do księży, nie można więc księży obwiniać o jakiekolwiek wykorzystywanie seksualne. Tym samym przyznał, że jest za legalizacją pedofilii. Następnym krokiem w walce o wolną miłość z dziećmi ma być zapisanie się do Ruchu Palikota oraz utworzenie Kościoła Polskokatolickiego, w którym wszystkie usługi, włącznie z udzieleniem komunii świętej będą płatne co łaska, ale od 200 zł w górę.

Źródło[edytuj]