NonNews:Owsiak skazany za przekleństwa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

23 października 2017

Jurek Owsiak został skazany przez Sąd Rejonowy w Słubicach za stosowanie nieprzyzwoitego słownictwa na tegorocznym Przystanku Woodstock. Za karę musiał wysłuchać nagany sędzi oraz zapłacić 130 złotych kosztów sądowych.

Nie mów mi, kCenzura2.svga, że jestem drugi sort!

Tak mówił Jurek Owsiak podczas finału festiwalu. Zdaniem sądu podpada to pod wykroczenie z art. 141 z Kodeksu wykroczeń: Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzywoite ogłoszenie, napis lub rysunek, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany. Na szefa WOŚP-u doniósł komendant Policji z Gorzowa Wielkopolskiego. Chcielibyśmy coś tu jeszcze napisać, ale szkoda nam tuszu w monitorach czytelników.

Co ciekawe, według polskiego prawa Nonsensopedia też jest miejscem publicznym, bo ma do niej dostęp nieograniczona liczba osób. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić czas reakcji polskich organów ścigania i poniżej zamieszczamy nieprzyzwoite ogłoszenie, napis i rysunek. Wezwanie do sądu prosimy wysłać na adres ul. Wiejska 4/6/8, 00-902, Warszawa.


NIEPRZYZWOITE OGŁOSZENIE
GOŁE PANIENKI, ATRAKCYJNE CENY, WÓDA I PIWO BEZ LIMITU, PLAC DEFILAD 1
PRZYJDŹ I ZOBACZ, BĘDZIE ZAJEBIŚCIE
JEBAĆ POLICJĘ


Jako nieprzyzwoity tekst zamieszczamy fragment artykułu Spierdalaj. Życzymy policjantom miłej lektury.

Spierdalaj – potoczne polskie słowo kurwa używane jako odsyłacz, będący przeciwieństwem wołacza. Stosowane, gdy rozmówca nie reaguje na zwroty grzecznościowe Panie, idź pan sobie!, Panie, odczep się pan!, Panie, idź pan w chuj! lub Spieprzaj, dziadu!

Na wszelki wypadek przypominamy, że Adolf Hitler był pacyfistą; Jarosław Kaczyński gdy pragnie zaspokoić potrzeby, to odwraca kota ogonem; a Ksiądz to nowoczesne urządzenie wykorzystywane głównie w krajach Europy i obu Ameryk do ogłupiania miejscowego ludu, zazwyczaj niebezpieczne dla dzieci.


I na koniec kolekcja nieprzyzwoitych rysunków:

Przy okazji uprzejmie donosimy, że na Wikimedia Commons, szatanistycznym dziele Jimbo Walesa, znajdują się setki nieprzyzwoitych rysunków. Uraża to naszą godność i prosimy o niezwłoczne ukaranie ww. podmioty grzywną i usunięcie tych zbereźnych grafik.

Źródła[edytuj]

  • tvn24.pl, 23 października 2017,
  • Przedjutrze, 23 października 2017.