NonNews:PKP będzie sprzątać toalety

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Reklamamcdonalds.jpg
Uwaga!
Warning / Achtung / Pozor / Внимание / Figyelem / Atentu / 危ない!
Ten artykuł może zawierać fragmenty relacji z wizyt w pociągowych toaletach. Jeśli właśnie wpierdoliłeś 10 cheeseburgerów, dla własnego dobra wylosuj sobie jakąś smaczniejszą stronę
Drastyczne

19 stycznia 2011

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w PKP szykuje się rewolucja. PKP Intercity zainteresowało się poziomem czystości w pociągowych toaletach. Co więcej, kierownictwo firmy uznało (jest to fenomen w powojennej historii polskiego kolejnictwa), że należy zlikwidować standard, jakim jest zmuszanie pasażerów do brodzenia po kostki w odchodach.

Nie mamy pojęcia, co skłoniło władze spółki do takich refleksji. Warto przypomnieć, że nawet ubiegłoroczna wypowiedź premiera, w której skrytykował stan toalet, nie zrobiła na nich wrażenia. Donek powiedział wtedy, że wizyta w toalecie była swego rodzaju przeżyciem, co w języku poprawności politycznej oznacza mniej więcej: wyszedłem do kibla zapalić skręta, aż tu nagle gówno na suficie ożyło i zaczęło recytować Szekspira po hiszpańsku.

Skoro jednak opierdziel od premiera nie spowodował żadnej reakcji władz PKP Intercity, nalezy domniemywać, że to sam Bóg, ujrzawszy tę współczesną kolejową Sodomę i Gomorę, nakazał kierownictwu wyczyszczenie toalet. No i poskutkowało. Oprócz powołania lotnych brygad, Intercity chce edukować pasażerów w zakresie korzystania z toalety.
Edukacja jest tutaj równie ważna, co samo sprzątanie. Ostatnio mieliśmy nieprzyjemną sytuację, gdy pasażer w pociągu relacji Wrocław-Kraków zabrudził świeżo wysprzątaną toaletę. Okazało się, że po ujrzeniu takiej czystości pomyślał, że jest w pociągu niemieckim i zesrał się ze strachu. Jak sobie wyobrażamy kursy korzystania z toalety dla pasażerów? Na wykopie ostatnio był fajny obrazkowy poradnik korzystania z meskiej toalety, może dałoby się go przerobić...

Źródło[edytuj]