NonNews:PKP szykuje się do wojny

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dzielni indyjscy żołnierze jadą na front. Czy tak będą wyglądać wagony MON?

6 sierpnia 2017

PKP Intercity postanowiło zakupić nowe wagony dla wojska. Na wyposażeniu mają znaleźć się między innymi szafki na broń.

Przejrzeliśmy specyfikację opublikowaną przez Intercity. W wagonie ma znaleźć się kuchnia, portret Prezesa, dwie toalety, monitorki LCD do puszczania transmisji z miesięcznic, pokój dowodzenia, ołtarzyk smoleński i generator prądu. Wagony mają być dopuszczone do ruchu we wszystkich krajach Europy, nawet tam, gdzie kolej nie jeździ. Na liście znalazła się też Albania. Na razie PKP zapytało producentów taboru ile takie wagony miałyby kosztować.

Z tą Albanią… Wie pan, będzie problem. Jak my do cholery mamy zdobyć dopuszczenie do ruchu z kraju który nie istnieje i na dodatek nie ma kolei? – mówi rzecznik jednego z polskich producentów wagonów – No ale jak tak chcą, to im to dopuszczenie zdobędziemy. Tanio nie będzie, ale paaaanie, to z Ministerstwa Obrony idzie, podatnicy zapłacą.

Jesteśmy zaintrygowani jakież to działania wojenne zamierza prowadzić Minister Obrony Narodowej w Albanii. Tego się jednak nie dowiemy do czasu dostarczenia wagonów, co według optymistycznych szacunków zajmie około 20 lat.

Źródło[edytuj]