NonNews:Pascal odchodzi, Python nadchodzi

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

16 września 2016

Wielkie zmiany przychodzą w polskiej oświacie. Koniec nauczania Pascala na lekcjach informatyki. Od przyszłego roku uczniowie będą uczyć się programowania w Pythonie. Uczniom nie robi to najmniejszego znaczenia, bo i tak nie nauczą się języka programowania w szkole, a nauczyciele dostają szału.

Jak uznała Centralna Komisja Egzaminacyjna, Python to nowoczesny język programowania. Będzie on używany na 15-letnich komputerach z systemem Windows XP. Uczniowie będą podziwiać swoje zaawansowane programy (np. kalkulatory tekstowe) na nowoczesnych monitorach CRT. Warto wspomnieć, że oprócz Pascala maturzyści mogą wybrać Javę lub C++, jeśli ogarniają więcej niż ich nauczyciele. W przeciwnym wypadku musieli wybrać Pascala.

Nauczyciele nie są zadowoleni z zmiany. Jak dowiedziała się redakcja Przedjutrze, nauczyciele protestują przeciwko przeszkoleniu ich z nowego języka programowania. Wielu nauczycieli skarży się, że wychowywali się na pisaniu programów w BASIC-u na Commodorach i że szkoła powinna pójść w tradycje zamiast w nowoczesność. Młodsze pokolenie także uważa ten pomysł za chybiony. Najbardziej zdolni informatycy potrafili napisać co najwyżej mapę do Tanków.

Źródła[edytuj]