NonNews:Pierwszy raz Małysza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Przebieg drugiej serii konkursu

23 marca 2007

Buahahahaha! Adam Małysz zamknął usta wszystkim niedowiarkom i wygrał swój pierwszy w życiu konkurs w Planicy. Jak wyraźnie widać trzykrotny zwycięzca Kryształowej Kuli nie odpuszcza po porażce ze swoją własną lewą nartą i pewnie zmierza po swój czwarty triumf w karierze.

Dzisiejszy konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, jednak nasz mistrz nic sobie nie robiąc ze skoków innych wygrał konkurs z bardzo dużą przewagą punktową. Anders Jacobsen, dotychczasowy lider Pucharu Świata, po pierwszej serii zajmował miejsce za czołową dziesiątką. W drugiej serii znacznie się jednak poprawił i choć nie uzyskał takiej odległości by zagrozić Adamowi, wylądował ostatecznie na szóstej lokacie. Kamil Stoch był najpierw 16, a później 24... i dobrze mu tak.

Znawcy skoków i kibice nie są jednak weseli.

W sumie nawet się trochę cieszę, ale przypomnę, że Ahonen skoczył tu 240 metrów i to dopiero jest coś. Tylko taki wynik idzie w świat. Wiem co mówię, bo się znam – powiedział nam pewien znawca skoków.

Adam wstydu oszczędź... przecież sam widzisz, że to już nie ma sensu... odejdź – miał powiedzieć po zakończonym konkursie w Planicy zagorzały kibic i jeden z najlepszych przyjaciół Małysza.

Źródło[edytuj]