NonNews:Pluton walczy o prawo do bycia planetą

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pluton i Charon, pogranicznicy Układu Słonecznego.
NonNews
Zobacz w NonNews temat:

15 sierpnia 2006

PRAGA, CZECHY. Na międzyplanetarnej konferencji naukowo-politycznej odbywającej się w tym tygodniu w stolicy Czech zapaść mają istotne decyzje co do statusu Plutona jako planety.

Naukowcy z Ziemi i Jowisza po niedawnych odkryciach na głębokich rubieżach kosmosu, szczególnie ciała niebieskiego o nazwie Xena, numer seryjny 2003 UB313, które okazało się większe od Plutona, zastanawiają się poważnie nad nomenklaturą dla obecnych i przyszłych członków Układu Słonecznego.

Nie damy się tak poniżyć, powiedział w wywiadzie dla NonNews przedstawiciel Plutona. Niedawno obchodziliśmy siedemdziesięciopięciolecie członkostwa w Układzie, a teraz taka hańba? Nie będziemy członkiem drugiej kategorii. Delegacja z Plutona obawia się, oprócz utraty dumnej posady krańcowej planety Układu także cięć w dotacjach na ogrzewanie oraz zmniejszonych dostaw brokułów.

Delegacja z Xeny wyraziła uprzejme zainteresowanie pełnym członkostwem w Układzie. Uradowani jesteśmy wielce, że wreszcie nas zauważono, przekazała delegacja w oficjalnym komunikacie. Przybywamy w pokoju i chcemy współuczestniczyć w rozwoju Układu. Delegaci zadeklarowali swoją otwartość i chęć wymiany naukowej i kulturalnej, a także wspólne badania nad stworzeniem efektywniejszych systemów politycznych niż demokracja czy komunizm. W specjalnym komentarzu dla reporterki NonNews powiedzieli, co to są te dwa duże miękkie, co pani ma z przodu?

W konferencji w Pradze uczestniczy około czterech tysięcy naukowców i przedstawicieli politycznych z Ziemi i pozostałych planet Układu Słonecznego, a także specjalni obserwatorzy z Wielkiego Obłoku Magellana. Konferencja ma potrwać do końca przyszłego tygodnia.

Źródło[edytuj]