NonNews:Po osiemnastu latach zauważył, że jest czarny!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

19 października 2010

Wyobraźcie sobie, że wstajecie rano i czujecie się jakoś inaczej. Tak jakbyście nie byli sobą. Podchodzicie do lustra, a tam przeżywacie szok! Inny wygląd, wzrost, spojrzenie? Niektórzy mają tak na co dzień. Pozostali żyją w nieświadomości, aż pewnego dnia... Właśnie taka przygoda spotkała bohatera naszego dzisiejszego newsa – Adiba Michaela.

To miał być zwyczajny dzień w amerykańskim mieście Chicago. Adib jak zwykle wstał rano do szkoły, by czerpać z niej pełnię nauki. Jednak tym razem stało się zupełnie inaczej.

Podchodzę do lustra i zupełnie się nie poznałem! – mówi zszokowany. – Okazało się, że jestem czarny! Czarny jak smoła! Jednym słowem jestem czarnuchem!

Szok był tym bardziej większy, gdyż dzień wcześniej okazało się, że ulubiony pies państwa Michael jest tak naprawdę sprytnie zakamuflowanym kanarkiem. Matka Adiba – Shayla, nie kryła łez podczas rozmowy z naszym reporterem;

Osiemnaście lat... osiemnaście lat żyliśmy w takiej nieświadomości. Boże, dlaczego nam to robisz?! – krzyknęła rozpaczliwie i zniknęła w ramionach męża – Adama. Zaznaczmy, że rodzice Adiba są oboje czarni.

Podobnie do sprawy podeszli sąsiedzi, którzy zgodnie stwierdzili, że rodzina Michaelów od zawsze była bardzo spokojna i lubiana, a tragedia ich syna nadeszła niespodziewanie oraz niezasłużenie. Szczególne wyrazy współczucia złożył na ręce rodziców muzyk RAC, a zarazem dowódca Białych Wilków – organizacji związanej wokół ideologii białej supremacji – Varg Viskun McBoner. W specjalnym oświadczeniu przyznał, że musimy zdawać sobie z boskiej potęgi. Jednego dnia jesteśmy białymi Amerykanami, a następnego stajemy się obrzydliwymi czarnuchami. Jednocześnie życzył powrotu do zdrowia.

W klasie Adiba pojawił się psycholog, który będzie rozmawiał z uczniami o tej tragedii. Ci jednak zgodnie twierdzą, że przyjmą Michaela bez względu na jego kolor skóry. W szkole zorganizowano już dzień Jedności Z Ludźmi, Którzy Nagle Obudzili Się Jako Ktoś Inny (JZLKNOSJKI).

Może z tego wydarzenia popłynie pewne przesłanie – mówił w kazaniu pastor Carl Miskovitz tuż przed zażyciem ogromnej ilości środków przeciwbólowych. – Musimy zdawać sobie sprawę z niestałości naszego ludzkiego, ziemskiego życia. Tylko Bóg ma prawo coś w nas zmieniać.

Specjalny list poparcia wysłał Barack Obama. Napisał w nim między innymi, że wszyscy są w tej chwili czarni, a potem poszedł grać w golfa. Zrzeszenie Afroamerykanów przyznało natomiast Adibowi statuetkę z czekoladowego Michaela Jacksona i powitało w gronie dumnych oraz czarnych.

Przypomnijmy, że to nie jedyny przypadek tak nagłej zmiany. Dwa tysiące lat temu pewien cieśla z Judei, obudził się i stwierdził, iż jest Synem Boga, lub przypadek litewskiego rolnika, który nagle odkrył, że jest Adamem Mickiewiczem.

Źródło[edytuj]

  • Przedjutrze: Dodatek Nad-nie-zwyczajny, 19 października 2010.