NonNews:Pokazowe głosowanie w Cartoon Network

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

3 marca 2009

Jesteśmy w Polsce, Unii Europejskiej, a mimo to w naszym ponoć demokratycznym kraju zdarzają się oszukańcze, ustawione głosowania czy wybory. Otóż taki przypadek ma właśnie miejsce w polsko-rumuńsko-węgierskim oddziale Cartoon Network.

O co konkretnie chodzi? Otóż jest taki serial animowany Wyspa Totalnej Porażki, w skrócie jest to kreskówkowy reality show i co tydzień odpada jeden z uczestników. Przez wszystkie niemal odcinki to „uczestnicy” wyrzucali się wzajemnie, ale w końcu zostało tylko dwóch. No i według Cartoon Network to my – widzowie mamy zadecydować kto wygra 100'000$, Gwen czy Owen?

Brzmi fajnie, ale... my już wiemy kto wygra. Owen. Tak wygra Owen. Skąd to wiemy (w końcu finałowy odcinek w czwartek)? Ano angielska wikipedia czasem się przydaje. Otóż dziwnym trafem serial ten już dawno zakończył emisję w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Wygrał Owen i w odtwarzanym w Polsce serialu nic się zapewne nie zmieni...

Tak więc Cartoon Network chcąc zwiększyć ilość wejść na swoją żałosną stronę internetową wpadł na pomysł z oszukanym głosowaniem. Jednak mieli trochę racji. Po pierwsze większość widzów to dzieci, które nigdy by nie wpadły, aby zajrzeć na angielską Wikipedię ani nawet na to, że de facto odcinek serialu animowanego powstaje dłużej niż tydzień... Po drugie - Owen to gruby i śmierdzący debil, a Gwen przypomina emo, więc kto nie zagłosowałby na Owena? W ten sposób do sprawy podchodzi Aleksandr Łukaszenka, więc po ujawnieniu, że to głosowanie to podróba - Cartoon Network może spodziewać się ataków ze strony Fundacji Batorego, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów RP.

Będziemy też złośliwi i powiemy, że Owen odda 100 tysięcy w zamian za możliwość wygrania miliona, ale przegra, bo teczkę z forsą zje rekin. Miłych emocji podczas czwartkowego finału Wyspy Totalnej Porażki!

Ciekawostką jest że w sobotę została wyemitowana powtórka finałowego odcinka WTP, w którym to Gwen wygrywa. Ciekawe,co?

Źródło[edytuj]