NonNews:Policja wysadza podejrzaną kanapkę

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Scena zbrodni – należy zwrócić uwagę na zbezczeszczone zwłoki kanapki

25 sierpnia 2016

Zapewne każdy z nas uwielbia sobie czasem zrobić kanapkę[1] lub dwie, lub jak zrobi je żona w bezpiecznej dla niej kuchni. Lecz przedstawiony tu scenariusz nadawałby się na dosyć dobry, (h)amerykański thriller.

Otóż to, brytyjska policja zmasakrowała kanapkę z pesto, po tym, gdy worek, w którym się znajdowała, uznano za niebezpieczny, ze względu na alarm bombowy. Ulicę zbrodni zamknięto, a ludzie pouciekali do pobliskiego angielskiego odpowiednika Biedronki i baru.

Świadkowie tego nieakceptowalnego ataku na prawa człowieka byli ewakuowani do bezpiecznego terenu i okryci folią stałocieplną, choć jedyną ofiarą i poszkodowanym w ataku jest sama kanapka – zrobiono to dla bezpieczeństwa. Kanapka zabita w ataku miała już dłuższą recydywę i była na zwolnieniu warunkowym. Początkowo sama kanapka zmarła, a pesto przeżyło. Zmieniło się to jednak gdy pesto umarło następnego ranka w szpitalu z obrażeń odniesionych w ataku. Gdyby przeżyło, byłoby umieszczone w więzieniu za zbrodnie wojenne.

Opinie na temat tego brutalnego i masakrycznego objawu terroryzmu w dzisiejszym społeczeństwie wyraziła już Angela Merkel, Barack Obama oraz Andrzej Duda, który z kolei powiedział, że gdyby kanapka przeżyła, posłałby ją do obozu. Władimir Putin niestety nie wyraził swojej opinii, prawdopodobnie dlatego że jej nie ma, albo dlatego że jest zajęty przeprowadzaniem operacji militarnych na terytorium Ukrainy.

Źródło[edytuj]

Przypisy

  1. Taką do jedzenia, nie do siedzenia