NonNews:Polska Wikipedia przeciw dzieciom Neostrady

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie radzimy zadzierać z adminami. Nigdzie

19 kwietnia 2007

Wczoraj polska Wikipedia zbanowała łódzką Neostradę. Po dłuższym użeraniu się z dzieckiem Neostrady, podmieniającym fotki na nieprotokolarne i wandalizującym artykuły, a także wobec postawy Telekomuny, która to olała, stwierdzono że czas na radykalniejsze środki.

Dzieci Neostrady są zmorą każdego, kto stara się prowadzić stronę opartą na wiki, stara się administrować kanałem IRC-owym, stara się moderować forum... każdego użytkownika Internetu, dla nich z kolei nowy adres IP za każdym zresetowaniem modemu jest stanem pierwotnym, który odkryli wraz z podłączeniem internetu na Gwiazdkę, urodziny, imieniny... na nieszczęście innych.

Wikipedia, podobnie jak Nonsensopedia, pozwala bez żadnych formalności ingerować użytkownikom w zawartość stron, można więc sobie wyobrazić, ile szkody przynosi jeden idiota, który non stop zmienia IP i non stop wchodzi w szkodę. A jak idiotów jest więcej, to ganianie za nimi przez dzień cały traci wszystko z atrakcyjności, jaką przynosi przysłowiowe gonienie króliczka.

Blokada łódzkiej Neostrady (zakres adresów 83.26.0.0–83.26.255.255) została założona na siedem miesięcy, ponieważ średni czas reakcji gości obsługujących adres abuse@tpnet.pl jest niewiele niższy. Tym razem wspierając swoich najwierniejszych klientów TP S.A. zareagowała już na drugi dzień.

Źródło[edytuj]