NonNews:Proces Katarzyny Waśniewskiej nabiera rozpędu

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
A oto główna bohaterka wydarzenia. Niestety, tylko najbardziej uprzywilejowani mogą zobaczyć ją na żywo

20 sierpnia 2013

Od dłuższego czasu z wypiekami na policzkach możemy śledzić proces Katarzyny Waśniewskiej, znanej bliżej jako Matka Madzi. Jak się dowiedzieliśmy proces jest tak wyjątkowo skomplikowany, że w całym kraju nie udało się znaleźć odpowiednio wykwalifikowanej kadry prawniczej, toteż obsługę procesu sprowadzono z całego świata. Sama ława przysięgłych składa się z przedstawicieli aż pięciu kontynentów.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, według których proces miał się odbywać przy drzwiach zamkniętych – podobno z powodu przeciągu wywołanego nieszczelnością drzwi – zdecydowano, że dziennikarze zostaną dopuszczeni do udziału w rozprawie. Swój udział zadeklarowało blisko 5 000 dziennikarzy i fotoreporterów. Najwięcej – bo aż 3 500 – przyleciało do Katowic z Niemiec, Rosji, Francji, Wielkiej Brytanii, ale proces najsłynniejszej celebrytki świata budzi olbrzymie zainteresowanie także poza Europą.

Procesem interesuje się mnóstwo ludzi i każdy wprost marzy, aby na żywo stać się świadkiem najgłośniejszego procesu od czasów Norymbergii.

To wielkie przedsięwzięcie logistyczno-organizacyjne – mówi nam tajemniczy przedstawiciel Zakładu Komunikacyjnego w GOP, który w obawie przed dziennikarzami nie chce zdradzić swojej tożsamości. W związku z procesem Katarzyny Waśniewskiej spodziewamy się w Katowicach kilku milionów gości, z których każdy będzie chciał stać jak najbliżej miejsca akcji. Celem rozwiezienia ich po mieście zamierzamy wypożyczyć dodatkowo kilka tysięcy autobusów miejskich z innych miast, również z zagranicy.

Katowiccy urzędnicy z procesem słynnej Matki Madzi wiążą olbrzymie nadzieje. Do miasta tabunami zjeżdżają się turyści i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić. To olbrzymia machina promocyjna, spodziewamy się, że nasze miasto zostanie też docenione przez turystów – to z kolei usłyszeliśmy w katowickim magistracie. Warszawa, Gdańsk, Wrocław i Poznań miały Euro, w Krakowie za trzy lata odbędą się Światowe Dni Młodzieży, nawet Szczecin organizował zlot żaglowców, nam też należy się jakiś światowy event – drżącym ze wzruszenia głosem komentował sytuację katowicki urzędnik.

Turyści przybyli na proces Matki Madzi z pewnością chętnie obejrzą perełki katowickiej architektury

Władze miasta przygotowały też dla turystów szereg imprez towarzyszących procesowi Katarzyny Waśniewskiej. Turyści mogą zapoznać się między innymi ze wspaniałą katowicką architekturą – głównie z przepięknymi wieżowcami wielkopłytowymi z Superjednostką na czele. Zainteresowanie zwiedzaniem jest spore, myśli się więc, o wprowadzeniu drobnych opłat za zwiedzanie wielkopłytowców.

Ręce zacierają katowiccy bukmacherzy, którzy od samego początku procesu przyjmują zakłady o wysokość wyroku, jaki otrzyma Katarzyna Waśniewska. Takiej okazji do szybkiego wzbogacenia się nie pamiętają nawet najstarsi. Na razie najczęściej obstawianymi wyrokami jest dożywocie, albo uniewinnienie. Wiele osób (dowiedzieliśmy się tego od jednego z bukmacherów) obstawia także występ Katarzyny Waśniewskiej w Tańcu z Gwiazdami.

Niestety, jak dotąd nie udało nam się nawiązać kontaktu z drugim, głównym zainteresowanym tej sprawy – Bartkiem Waśniewskim. Według relacji jednej z jego partnerek przebywa on obecnie w Hollywood, gdzie bierze udział w kastingu do wysokobudżetowego filmu o oszukanych mężczyznach. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za młodego, dobrze zapowiadającego się aktora. Jak się dowiedzieliśmy w sądzie, impreza ma potrwać jeszcze przez długi czas, nie można sprecyzować daty jej zakończenia. Zatem przez najbliższe miesiące Katowice będą przeżywać prawdziwy najazd turystów i niebawem staną się za ich sprawą jednym z najbogatszych miast w Europie.


21 sierpnia, godz. 21.51 (aktualizacja)

Według nieoficjalnych danych Katarzyna Waśniewska zostanie zostanie uniewinniona. Wiele osób zastanawia się dlaczego, przecież opinia społeczna uważa naszą gwiazdę za bezwzględną morderczynię. Jak się wstępnie dowiedzieliśmy chodzi o pieniądze.

Obecnie Polskę trapi kryzys gospodarczy, a proces Katarzyny Waśniewskiej to potężne koło zamachowe dla pogrążającej się w recesji gospodarki – to usłyszeliśmy od jednego z bliższych świadków procesu. Warto przypomnieć– jak nam wyjaśnił – że perypetie rodziny Waśniewskich to przecież nie tylko codzienne artykuły w kolorowej prasie, typu Fakt, czy Super Ekspres. Wizerunki Katarzyny Waśniewskiej doczekały się już uwiecznienia m.in. na koszulkach, znaczkach pocztowych i biletach komunikacji miejskiej, a trwają jeszcze negocjacje do limitowanych serii znanych napojów. To olbrzymi biznes.

Niewątpliwie umieszczenie Katarzyny Waśniewskiej w zakładzie karnym było by potężnym ciosem dla światowej gospodarki. Nie pozostaje nam nic innego jak zaakceptować ten fakt.

Źródło[edytuj]