NonNews:Prokuratura: Sąd jest nieobiektywny!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

7 września 2007

Sensacyjna wiadomość! Nie możemy już ufać sądom!

Po przyjęciu przez sąd rejonowy w Warszawie zażalenia Janusza Kaczmarka dotyczącego nieuzasadnionego zatrzymania go przez ABW, przedstawicielka stołecznej prokuratury stwierdziła, iż Sąd wydając wyrok był nieobiektywny. Poparła to faktem, że sąd w uzasadnieniu napisał to samo o prokuraturze, czyli musi być przez kogoś sterowany (niektórzy twierdzą, że po padnięciu tego stwierdzenia przez mikrofon można było dosłyszeć niewyraźne mruczenie o Żydach, masonach i liberałach).

W związku z tak sensacyjną nowiną i kompromitacją sądu członkowie obozu rządzącego doszli do oczywistego w tej sytuacji wniosku, że instytucja sądów powszechnych to przeżytek i trzeba je czymś koniecznie zastąpić. Dotychczas największym poparciem cieszy się propozycja powołania Powszechnych Trybunałów Prawa i Sprawiedliwości, które podlegałyby Ministerstwu Dobra i Czystości Moralnej (dawniej Ministerstwo Sprawiedliwości). Wielu zwolenników ma również opcja stworzenia Świeckich Trybunałów Inkwizycji podlegających bezpośrednio prymasowi.

Członkowie opozycji, których próbowaliśmy zapytać o zdanie w tej bulwersującej sprawie, dziwnym zbiegiem okoliczności byli zatrzymywani przez funkcjonariuszy ABW i CBA, gdy tylko zaczynaliśmy z nimi rozmawiać. Przedstawiciele tych służb jednak stanowczo zaprzeczają, jakoby zatrzymania miały charakter polityczny.

Źródło[edytuj]