NonNews:Protesty nauczycieli

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Niszczenie gimbaz będzie na całego – tak chce Anna Zalewska

10 października 2016

W 17 miastach w Polsce odbyły się protesty nauczycieli. Z udziałem polityków opozycji (stanowiących jakieś 30% członków protestów) pikietowano urzędy wojewódzkie, domagając się wstrzymania likwidacji gimbaz. Jak powiedziała szefowa MEN – Anna Zalewska – reforma jest przemyślana, odpowiedzialna i dopracowana.

Pikiety odbyły się w 16 miastach wojewódzkich oraz w Koszalinie. Miał także protestować Toruń, ale nauczyciele zachwyceni przeniesieniem Sylwestra z Dwójką do miasta Rydzyka w sumie też do Rydzyka, ale przede wszystkim do grodu Kopernika zrezygnowali ze strajku. Pokrzywdzony Wrocław krzyczał najgłośniej przeciwko pani Zalewskiej. Dopingujący nauczycielom Grzegorz Schetyna obiecał złożyć wniosek o wotum nieufności.

Nauczyciele protestowali przeciwko przywróceniu ośmioklasowych podstawówek, które pasowały tylko do kolorowych lat 90., gdzie pod dostatkiem było gum Turbo i trupów do programu Michała Fajbusiewicza. Gimbazy, pomijając problem wychowywania stereotypowych Sebastianów i dzieciarni śmiecącej po YouTube, są według nich dobre – to właśnie podczas budowy gimnazjum nauczyciele dostali nowoczesne komputery, a sektor budowlany miał pełne ręce roboty.

Anna Zalewska zapowiedziała, że pracy będzie więcej, niż jest w tej chwili. Dobrze wiedzieć, że pani Zalewska przygotowuje nauczycieli do kolejnych zmarnowanych godzin przy papierkowej pracy.

Swoją drogą to żałosne, że „ojciec” Prawa i Sprawiedliwości w postaci AWS wprowadziła gimnazja, po czym po 17 latach PiS pragnie je zlikwidować zrzucając winę na poprzedników z PO.

Źródło[edytuj]