NonNews:Quo vadis Polonia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I ciemnota, zapomnieli o ciemnocie i zabobonie.

15 maja 2014

Kilka tygodni temu STARANIA DOMOROSŁEGO znachora doprowadziły do śmierci dziecka, przedwczoraj miała miejsce pierwsza śmierć w wyniku egzorcyzmów w kraju, wczoraj kobieta potrąciła trzyletnią dziewczynkę z zemsty za to, że jej matka śmiała zwrócić kierującej uwagę, dziś kandydatka na europosłankę publicznie stwierdziła, że ma w dupie Krym[1]. Co łączy wszystkie te sprawy? O odpowiedź poprosiliśmy znanego prof. dr hab. itd. itp. z dziedziny socjologii, pana Zdzisława Odrzykonia.

DZIENNIKARZYNY nie wiedzą, wszystko trzeba im tłumaczyć – stwierdza profesor, rozglądając się nerwowo. – Otóż, drogi panie, przyczyną tego wszystkiego jest zwykły kretynizm, do którego DOPROWADZIŁY ciągłe reformy systemu edukacji! Proszę tylko spojrzeć. Tu nie chodzi o kryzys moralny elit, nie o ciemnotę na wsiach ani brak szacunku dla drugiego człowieka, nie. To tylko zwykły kretynizm, prowadzący DO całkowitego braku instynktu samozachowawczego.

Na prośbę o rozwinięcie tej jakże STRASZNEJ myśli, jakobyśmy ulegli całkowitemu zamerykanizowaniu zaś odpowiada:

Niech pan sobie nie MYŚLI, że kiedyś takich rzeczy nie było. Politycy zawsze mieli w dupie los kraju, wieśniacy byli ciemni, a karierowicze pozbawieni skrupułów. Niemniej, gdy się chciało, dajmy na to kogoś zabić, szykowało się odpowiedni plan tak, aby nikt niczego nie widział. Podobnie w polityce pewnych rzeczy się nie mówiło, gdyż groziło to brakiem dostępu do żłoba w następnej kadencji. A dziś? Idiota jeden z drugim gotowy jest zabić bez obawy O konsekwencje; okaleczenie, pobyt w więzieniu czy śmierć ukochanego chomiczka. Zero zastanowienia, zero pomyślunku! Tylko pędzicie do przodu, aż nagle ziemia kończy się wam pod stopami i jebut. Więcej refleksji albo doprowadzicie do UPADKU!

Niestety profesor był do tego stopnia poruszony swoją własną wypowiedzią, że padł na zawał, w związku z czym nie udało się kontynuować rozmowy. Nie sposób się jednak nie zgodzić, że w dzisiejszych czasach pędzimy często bezmyślnie naprzód, gotowi zabijać z powodu nieistotnej błahostki. Może jednak pora przystanąć, oddać się refleksji na temat stanu naszej CYWILIZACJI i w spokoju wypić herbatę?

Przypisy

  1. Musi mieć pokaźną dupę

Źródło[edytuj]