NonNews:Rasiak w Realu?

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

21 grudnia 2006

Po przegranym, tym razem 0:3, z Recreativo Huelva meczu w ostatnim spotkaniu 2006 roku, trener Realu Madryt (Fabio Capello) był załamany postawą swoich podopiecznych. Dziewięciokrotni zdobywcy Pucharu Europy już trzeci sezon z rzędu zakończyli porażką kolejny, kalendarzowy rok.

Tego nie da się wyjaśnić. Nie poznawałem swoich piłkarzy. Nie mam pojęcia, co się z nimi stało. Jeden cały poobijany, drugi ściął się na łyso. W przerwie spytałem Toniego (asystenta) co mam zrobić. Wymienić wszystkich 11 piłkarzy? – powiedział Capello na konferencji prasowej.

Nie było żadnego entuzjazmu, nie było wysiłku, nie było jakości w grze, nie było niczego. Krzysztof Kononowicz na pewno nie zadziałał aż tak źle na wszystkich 14 piłkarzy. Myślę, że po prostu coś jest nie tak z ich psychiką – skomentował mecz włoski trener. Zawiódł go także Fabio Cannavaro, zwycięzca dwóch najważniejszych plebiscytów na najlepszego piłkarza kończącego się roku.

Sezonowi kibice Barcelony już zaczęli się śmiać z Realu, a sezonowi kibice Realu zaczęli domagać się zwrotu kasy za mecz na którym nie byli, a nawet za to, ze im kupon nie wszedł.

Fabio nie popada jednak w depresję. W najbliższym okienku transferowym szykuje się na kupno kilku klasowych zawodników. Nie wyklucza też kupna Grześka Rasiaka, najlepszego strzelca Championship w tym sezonie. Grzesiek byłby dla nas fantastycznym wzmocnieniem, jest przez nas bacznie obserwowany. Nic więcej jednak nie powiem, nie chcę zapeszać – powiedział trener klubu. Grzegorz, zapytany o możliwość gry w Realu odpowiedział: Zapewne rozważyłbym propozycję z tego klubu, lecz raczej bym się na nią nie zgodził. Wolę Blaugranas.

Źródło[edytuj]

  • Trener Realu załamany formą piłkarzy, Onet.pl, 21 grudnia 2006.