NonNews:Republika Czeska: Wyniki wyborów prezydenckich

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nikt nie chce Na'vi na prezydenta. A tak ładnie się uśmiecha

26 stycznia 2013

Dzisiaj zakończyły się wybory prezydenckie w Czechach. Szczęśliwy zwycięzca, Miloš Zeman, zapowiada, że to pierwszy z kilku planowanych przez niego kroków do przerodzenia Republiki w światowe mocarstwo.

Zeman zapowiada dalsze prace nad bronią biologiczną, znaną w świecie jako wódka z metanolem. Wyraził jednocześnie ubolewanie, że ten ściśle tajny projekt został odtajniony poprzez serię wypadków śmiertelnych w Polsce. Jak sam twierdzi transport przeznaczony był dla Rosji i miał być zemstą za rok 1968.

Gwoli kronikarskiego obowiązku wspomnimy tylko, że kandydat pochodził z Partii (Ograniczania) Praw Obywateli. Socjologowie zastanawiają się nad tym fenomenem. Prawdopodobnie oznacza to, że Czesi to skrywani masochiści.

Nie powiodło się:

  • Janie Bobošíkovej, kandydatce Partii Suwerenność będącej zakamuflowaną opcją niemiecką organizacją feministyczną. Do przewidzenia, biorąc pod uwagę, że mowa o kraju, który niedawno zalegalizował prostytucję.
  • Jiříemu Dienstbierowi, kandydatowi Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej, bo komuniści wyszli z mody.
  • Janowi Fischerowi, bo to złodziej, zgodnie z wygłoszoną przez mędrca zasadą: Pierwszy milion trzeba ukraść!
  • Táňie Fischerovej, kandydatce Partii Zielonych. To również było do przewidzenia, bo Czesi po naszych doświadczeniach z Doliną Rospudy wolą nie łączyć ekologii z polityką.
  • Vladimírowi Franzowi, kandydatowi niezależnemu, bo nikt nie pamięta już Avatara.
  • Zuzanie Roithovej, kandydatce Unii Chrześcijańskich Demokratów – Czechosłowackiej Partii Ludowej, bo Czesi to ateiści i kapitaliści, a nie chrześcijanie i komuniści.
  • Karelowi Schwarzenbergowi, kandydatowi partii TOP 09, bo polityka to nie Top Model i Czesi w przeciwieństwie do nas to rozumieją.
  • Přemyslowi Sobotce, kandydatowi Obywatelskiej Partii Demokratycznej, bo nie należy ufać partiom z więcej jak jednym przymiotnikiem w nazwie.

Źródło[edytuj]